Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

25 października 2015

25.10.2015r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– jutro o godz. 16.45 spod kościoła odjedzie autobus z parafianami jadącymi do Łodzi na Mszę św. o uzdrowienie. Ilość miejsc w małym autobusie jest ograniczona. Dlatego pojadą w pierwszej kolejności osoby, które zgłoszą swój wyjazd dziś w zakrystii i jutro nawet telefonicznie do godz.12.00. W najbliższą sobotę będzie katecheza przed bierzmowaniem – klasy I ponadgimnazjalne, o godz. 10.00 w kościele.

W przyszłą niedzielę 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w parafii w tym dniu będzie następujący: w kościele parafialnym odprawimy Msze święte o godzinie: 7.00 i 9.00 oraz na cmentarzu w kaplicy o godz.10.30 i  o godz.17.00. Zaraz po Mszy św. o godz. 9.00, tuż przed godziną 10.00 z parafialnego kościoła wyruszy procesja na cmentarz; w pięciu stacjach będziemy modlić się za naszych zmarłych, ale bez wypominek jednorazowych tak aby na godzinę 10.30 dojść do kaplicy cmentarnej. O tej godzinie Ksiądz biskup Antoni Długosz odprawi Msze świętą w czasie której poświęci wybudowaną, nową kaplicę pogrzebową. Ponieważ 1 listopada wypada w niedzielę, to aby dać wszystkim okazję do uczestniczenia we Mszy świętej, odprawimy wyjątkowo w tym dniu Msze św. w nowo poświęconej kaplicy o godz.17.00. Zapraszamy.

We Wszystkich Świętych  przy bramie cmentarnej będzie stał i zbierał ofiary pieniężne na utrzymanie Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego student teologii, kleryk. Darów w naturze na Seminarium jest coraz mniej, bo coraz mniej jest wśród nas rolników, ale wspomóżmy seminarium ofiarami pieniężnymi. We Wszystkich Świętych przy głównej bramie  będzie obecny też jeden z księży u którego będzie można jeszcze zamówić wypominki.

Wypominki jednorazowe zamiast 1 listopada, będą odczytane po Mszy świętej w dniu 2 listopada, we Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. 2 listopada porządek Mszy św. Msze będzie następujący: o godz. 7.00 Msza w kościele parafialnym, o godz. 9.00 Msza św. w kaplicy cmentarnej z procesją i wypominkami jednorazowymi po nowym cmentarzu, o godz. 17.00 – Msza św. w kościele parafialnym z wypominkami oktawalnymi za zmarłych. Zamawiajmy wypominki – w ten sposób pomagamy duszom zmarłych.

PRZYPOMINAMY – zostało już tylko kilka dni porządkowania na cmentarzu i grobach naszych bliskich. Śmieci rzucamy nie byle gdzie, tylko do śmietników. Oba boksy na śmieci na  cmentarzu zostały w minionym tygodniu opróżnione. Ostatnio złożono na kaplicę cmentarną: dwie anonimowe ofiary po 100 zł, trzy anonimowe ofiary po 50 zł. Bóg zapłać. Z tych ofiar spłacamy sprzęt wyposażenia naszej kaplicy.

Ks. Zbigniew chce w kwietniu 2016 r. zorganizować pielgrzymkę do Ziemi Świętej z biurem podróży „Alf” z Opola. Cena pielgrzymki około 3.500zł od osoby, na 8 dni. Jeśli do Świąt Bożego Narodzenia będzie odpowiednia liczba osób, to pielgrzymka się odbędzie. Termin pielgrzymki przewidziany jest na pierwszą połowę kwietnia.