Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

01 listopada 2015

01.11.2015r. - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIETYCH

– przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w parafii  jest następujący: w kościele parafialnym odprawimy Msze święte o godz.: 7.00, 9.00, a w kaplicy na cmentarzu o godz. 10.30 i o godz. 17.00. Około godz. 9.50 z parafialnego kościoła wyruszy procesja na cmentarz podczas której będziemy w pięciu stacjach polecać Bogu naszych zmarłych. O godz. 10.30 ks. Biskup Antoni Długosz odprawi w kaplicy uroczystą Mszę św. podczas której poświęci nasz nowo pobudowany obiekt. Parafia bardzo, bardzo gorąco dziękuje wszystkim którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do powstania naszej cmentarnej kaplicy. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, wszystkim skarbnikom na poszczególnych ulicach i wioskach. Bardzo parafianie chcieli tej kaplicy i trzeba parafian za to dzieło bardzo pochwalić. Po czterech latach wspólnej pracy i wysiłku możemy się dziś bardzo cieszyć. Od dziś wszystkie pogrzeby będziemy odprawiać właśnie tam, w kaplicy na cmentarzu. Ponieważ zmienia się trochę od dziś organizacja pogrzebu ks. Proboszcz  napisał w konsultacji z Komitetem budowy kaplicy będącym częścią Rady parafialnej „Regulamin kaplicy pogrzebowej” Dziś go ogłaszamy na stronie internetowej parafii oraz wywieszamy w gablotach.

Jutro przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli dawny Dzień Zaduszny. Msze św. w kościele parafialnym o godz. 7.00 i 17.00 a o godz. 9.00 będzie odprawiona Msza św. w kaplicy na cmentarz; po niej pójdziemy w procesji po nowej części cmentarza z wypominkami jednorazowymi. Dziś nie będzie wypominek jednorazowych z braku czasu związanego z poświęceniem kaplicy. Jutro wieczorowa Msza w kościele będzie poprzedzona różańcem i wypominkami oktawalnymi. Takie nabożeństwo będzie przez osiem dni od 2 listopada. Zapraszamy serdecznie do udziału.

Od 1.XI.. będzie można przez osiem dni uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za dusze w czyśćcu cierpiące. Każdego dnia należy nawiedzić kościół, kaplicę publiczną lub cmentarz odmówić Modlitwę Pańską (Ojcze nasz), Pozdrowienie Anielskie (Zdrowaś Maryjo) i Wyznanie Wiary. Trzeba być w łasce uświęcającej, przyjąć Komunię św.

W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek spowiedź dla przygotowujących się do bierzmowania od godz. 16.00, a w piątek spowiedź dla dzieci z klas III również od godz. 16.00. W sobotę o godz. 7.00 odprawimy mszę św. wotywną o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej nabożeństwo pierwszo - sobotnie. Katecheza dla młodzież przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania  będzie w najbliższy czwartek o godz.18.30 i w sobotę o godz.10.00.Grupa najstarsza.

PRZYPOMINAMY – ostatnio na kaplicę cmentarną złożono ofiary: ul. Niska – 450zł; ul. Wysoka – 340 zł; anonimowo: 400zł, 100zł; dwie ofiary po 50zł; Bóg zapłać!