Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

30 września 2012

30.09.2012r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – od jutra rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W pierwszych dniach października o godz. 17.30 przed Mszą św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa. Zachęcamy wszystkich do odmawiania tej maryjnej modlitwy. Dzieci klas II przed I Komunią świętą będą obowiązkowo przychodzić na tę modlitwę. Jutro niech przyjdą z rodzicami do kościoła na godz. 17.00. Będzie krótkie zebranie a po nim dzieci otrzymają poświęcone różańce.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła; we wtorek - wspomnienie św. Aniołów Stróżów; w czwartek - przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu; w piątek - wspominamy Apostołkę Miłosierdzia Bożego św. siostrę Faustynę, zakonnicę; w niedzielę przyszłą rozpoczynamy w Kościele 68 Tydzień Miłosierdzia. Po Mszach świętych będzie zbiórka ofiar pieniężnych na „Archidiecezjalny Fundusz Charytatywny”. Hasłem tego tygodnia są słowa: „Kościół domem miłosierdzia”. W tym tygodniu przypada również I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W tych dniach właściwe każdemu dnia nabożeństwo połączymy z Różańcem. W czwartek będą modlitwy za kapłanów i o powołania kapłańskie, w piątek akt wynagradzający Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy świata, a w sobotę wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu NMP - to ostatnie będzie rano. W czwartek od godz. 17.00 będzie spowiedź święta dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania a w piątek od godz. 17.00  spowiedź dla dzieci klas III odprawiających I piątki miesiąca i wszystkich chętnych. Do chorych w tym dniu pojedziemy o godz. 09.00 rano. W czwartek po nabożeństwie wieczornym w kościele odbędzie się na plebani spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy także nowe osoby chcące czytać i rozważać Pismo święte.

PRZYPOMINAMY – o pielgrzymce do Lichenia w dniu 13 października. Chętnych prosimy o zapisywanie się na listę. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. W Liście apostolskim Porta fidei z 11 października 2011 r., Ojciec Święty Benedykt XVI ogłosił Rok wiary. Rozpocznie się on 11 października 2012 r., w pięćdziesiątą rocznicę otwarcia Soboru Powszechnego Watykańskiego II, a zakończy się 24 listopada 2013 r. w uroczystość Chrystusa, Króla Wszechświata. Rok Wiary chce przyczynić się do nawrócenia na nowo do Pana Jezusa i odkrycia wiary, aby wszyscy członkowie Kościoła stali się wiarygodnymi i radosnymi świadkami Zmartwychwstałego Pana w dzisiejszym świecie. W minionym tygodniu były kontynuowane prace przy wznoszeniu murów naszej pogrzebowej kaplicy. Bardzo jeszcze raz prosimy o dbałość na parafialnym cmentarzu – szanujmy pomniki nagrobne i ich otoczenie a śmieci rzucajmy tylko do śmietników a nie gdzie popadnie.