Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

08 listopada 2015

08.11.2015r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym w Kościele obchodzimy VII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dziś modlimy się i możemy wspomóc Kościół w Syrii który istnieje od początku chrześcijaństwa, a tak mocno jest dziś prześladowany. Możemy złożyć na Syrię ofiarę do puszek Caritas po Mszy św. a także pomóc wysyłając sms o treści RATUJE na numer 72405.

W TYGODNIU – w najbliższą środę 11 listopada, w naszej parafii łączymy obchody święta kościelnego i narodowego. Będziemy świętować Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła. Jednocześnie będziemy obchodzić 97 rocznicę odzyskania niepodległości. Porządek Mszy Świętych w tym dniu będzie następujący: o 07.00; 09.00; 11.30; i o 17.00. Suma będzie odprawiona w intencji Ojczyzny, o jej pomyślny rozwój gospodarczy i moralny. Zapraszamy delegacje z pocztami sztandarowymi. Po sumie będzie krótki koncert pieśni patriotyczno –narodowych. Bardzo prosimy by na Narodowe Święto Niepodległości wywiesić na naszych posesjach narodowe flagi.

W związku z nowymi zasadami przyjmowania sakramentu bierzmowania w naszej diecezji najstarsza grupa młodzieży, to jest klasy pierwsze szkół ponad gimnazjalnych, będzie mieć bierzmowanie w najbliższy piątek 13 listopada o godzinie 17.00. Obowiązkowa spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i świadków bierzmowania będzie w czwartek od godziny 16.30. Niech przystąpią też rodzice bierzmowanych i rodzina do sakramentu pokuty. Natomiast o godz. 17.45 kandydaci do bierzmowania mają ostatnie spotkanie przed przyjęciem sakramentu. Obecność obowiązkowa!

W piątek o godz. 17.00 ks. Biskup, szafarz sakramentu bierzmowania odprawi Msza św. w intencji bierzmowanych i ich rodzin. Dlatego dwie intencje mszalne przyjęte na godzinę 17.00 będą odprawione o godzinę wcześniej  to jest o godzinie 16.00.

PRZYPOMINAMY – w ubiegłą niedzielę 1 listopada ks. bp Antoni Długosz poświęcił naszą kaplicę cmentarną z możliwością odprawiania pogrzebu. Kaplica została oddana do użytku. W minionym tygodniu odprawiliśmy w tej kaplicy już trzy pogrzeby. Organizacja pogrzebu i odprawienie pogrzebów nie w kościele, a na cmentarzu w nowym obiekcie sakralnym została ujęta w tzw. „Regulaminie Kaplicy Cmentarnej„ z którym warto się zapoznać.

Dzisiejszy numer tygodnika NIEDZIELA zawiera obszerny artykuł dotyczący poświęcenia naszej kaplicy. Warto więc kupić dziś i poczytać.