św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

15 listopada 2015

15.11.2015r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W  TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w tygodniu nadchodzącym przypada: we wtorek – wspomnienie św. Elżbiety węgierskiej, zakonnicy, w  środę wspomnienie Bł.  Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, w czwartek –wspomnienie Bł. Salomei, dziewicy, w piątek -   wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera, w sobotę - wspomnienie Ofiarowania Najświętszej  Maryi Panny.

Najbliższy piątek jest trzecim w miesiącu i jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godzinie 17.00 odprawimy uroczyście Mszę zbiorową z Mszy pogrzebowych  z kazaniem, odmówimy przy wystawionym Najświętszym sakramentem Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Również w piątek w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu w godzinach 16.00 – 17.00 będzie wspólna adoracja. A o godzinie 21.00 Droga Krzyżowa na Pociesznej Górce. Zapraszamy wszystkich chętnych.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi. Za dwa tygodnie zacznie się już adwent a wraz z nim ogłoszony przez Ojca świętego Franciszka Rok Miłosierdzia. W Uroczystość Chrystusa Króla co roku odbywa się pielgrzymka młodzieży do archikatedry na Mszę św. z Księdzem Arcybiskupem. Przedstawiciele młodzieży składają podania z prośbą o udzielenie sakramentu bierzmowania. Z naszej parafii też pojedzie mała delegacja młodzieży.

Pewna osoba spoza parafii złożyła na kaplicę cmentarną ofiarę w kwocie 200 zł. Bóg zapłać !

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – za tydzień w ramach akcji Honorowego Krwiodawstwa będzie można przed miejscową remizą O.S.P. oddać dobrowolnie krew.