Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

22 listopada 2015

22.11.2015r. - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

– przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela w roku liturgicznym Kościoła. Po Sumie  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

W TYGODNIU – w piątek najbliższy na plebani po Mszy św. wieczornej odbędzie się listopad owe spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy. W sobotę odbędą się katechezy przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy klasy trzecie gimnazjum. O godz. 10.00 przyjdą dziewczęta a o godz. 10.45 chłopcy.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę rozpoczyna się w kościele Adwent. Wraz z nim w dni powszednie  będziemy odprawiać uroczyste Msze o Matce Bożej zwaną RORATAMI. Rano o godzinie 7.00 będą roraty dla dorosłych a wieczorem o godz. 17.00 dla dzieci. Dzieci będą dostawać specjalne obrazki. Już dzisiaj  wszystkich  na roraty serdecznie zapraszamy. Rekolekcje adwentowe zaczniemy za dwa tygodnie.

W tym tygodniu będą roznoszone przez pana Organistę  i  pana Kościelnego opłatki na wigilię Bożego Narodzenie w następującej kolejności:

Wtorek: Porosło, Pieńki, Dąbrowa, Michałów, Bukowina, Leonów oraz Komorniki, Wola Kotkowska, Kotków, Borzęcin, Kolonia Kotków,
Środa: Sobakówek, Czerno, Sobaków oraz Szczukocice,
Czwartek: Józefina, Gorzkowiczki oraz Kolonia Plucice,
Piątek: Gorzkowiczki c.d. Szczepanowice  oraz Plucice
Sobota: Kolonia Bujniczki, Ryszardów, Kolonia Gorzędów oraz Bujniczki.

W przypadku pogrzebu roznoszenie opłatków będzie zawieszone na dwie godziny. Prosimy, aby w opłatki zaopatrywać się tylko przez parafię. Opłatki kupione na przykład w supermarkecie nie są poświęcone. Nabycie ich u nas jest wyrazem łączności i wdzięczności wobec parafii. Ofiary składane z tej racji są premią dla p. Organisty i p. Kościelnego, którzy pomagają nam księżom „obsłużyć” parafian  pod względem religijnym.