Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

20 grudnia 2015

20.12.2015r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

W TYGODNIU – w najbliższy czwartek przypada wigilia Bożego Narodzenia. O godz. 07.00 rano odprawimy w ten dzień ostatnie roraty. Zaś o godz. 9-ej będzie Msza św. zbiorowa za wszystkich zmarłych parafian od wigilii w zeszłym roku. W ten sposób , w sposób duchowy w ten wyjątkowy dzień złączymy się z naszymi bliskimi, których po raz pierwszy nie będzie z nami przy wigilijnym stole. Zapraszamy rodziny zmarłych.

W wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 17.00 , bowiem o tej porze zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. O godz. 22.00 odprawimy równocześnie na obu filiach pasterki, a o północy pasterkę w kościele parafialnym. Przed pasterką o godz. 23.20 w kościele zostaną wystawione przez młodzież gimnazjalną jasełka bożonarodzeniowe. Zapraszamy serdecznie.

W piątek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Nie będzie wówczas Mszy o godzinie 07.00 rano, gdyż pasterka skończy się późną nocą. Począwszy od godz. 9.00 odprawimy w Boże Narodzenie Msze jak w każdą niedzielę łącznie z filiami.

W sobotę, w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, odprawimy Msze święte jak w każdą niedziele. Na sumie i na filiach będzie poświęcenie owsa.

W przyszłą niedzielę, w którą przypada Święto świętej Rodziny, na sumie będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez wszystkie obecne małżeństwa. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków a szczególnie tych, którzy zawarli katolickie małżeństwo w tym roku kalendarzowym.

PRZYPOMINAMY – zaraz po świętach, to jest 28 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską /kolędę/ w domach parafian. W pierwszy dzień odwiedzimy Gorzkowiczki i Józefinę.

Dzisiaj już ostatnia okazja, aby zakupić świecę CARITAS na stół świąteczny. Kupując taką świecę pomagasz biednym dzieciom. Mamy jeszcze trochę tych świec, nie powinny nam zostać. Do nabycia pod chórem i zakrystii.

Dziś też ostatni dzień zbiórki darów do koszów pod chórem na Parafialną Paczkę Miłosierdzia dla najuboższych w parafii. Rozwieziemy je jeszcze przed wigilią.

Bardzo prosimy parafian o selekcje wrzucanych do cmentarnych śmietników odpadów. Szklane znicze wrzucamy do ustawionych obok specjalnych pojemników; plastykowe odpady po lewej stronie śmietników a suche wieńce i kwiaty po lewej stronie.