św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

27 grudnia 2015

27.12.2015r. - NIEDZIAL ŚWIĘTEJ RODZINY

DZISIAJ – przypada w liturgii święto świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Wszystkie rodziny naszej parafii polecamy w modlitwach wstawiennictwu Świętej Rodziny. Dziś na sumie będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich przez małżonków złączonych sakramentem małżeństwa. We wtorek przypada piąta rocznica wyboru Arcybiskupa Wacława Depo na Metropolitę Częstochowskiego - polecimy naszego pasterza wszechmogącemu Bogu w kornej modlitwie.

W TYGODNIU – we czwartek najbliższy kończy się rok  Pański 2015. Zakończymy go w naszej świątyni o godzinie 17.00 wspólną modlitwą dziękczynną, przebłagalną i błagalną. Zapraszamy parafian.

W piątek  to jest 1-go stycznia 2016 roku, przypada w liturgii Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu odprawimy Msze wedle porządku niedzielnego łącznie z filiami. Po sumie dokonamy aktu oddania się Najświętszej Maryi Panny. O godzinie 17.00 w tym dniu odprawimy Mszę świętą zbiorową za zmarłych w miesiącu grudniu, bo wypada wtedy pierwszy piątek. Niech pamiętają o przyjęciu Komunii św. wynagradzającej 1 stycznia wszyscy odprawiający pierwsze piątki miesiąca a zwłaszcza dzieci z klas trzecich. Będziemy wtedy dyżurować w konfesjonałach podczas Mszy, aby można się wyspowiadać, jeśli byłaby taka potrzeba.

PRZYPOMINAMY – jutro rozpoczynamy wizytę duszpasterską tzw. ”kolędę” w domach parafian. Oto porządek” kolędy” na nadchodzący tydzień:

Poniedziałek 28 grudnia 2015r., godz. 9.00
Gorzkowiczki - od Gorzkowic – jeden ksiądz; Józefina i Gorzkowiczki od końca - drugi ksiądz.

Wtorek 29 grudnia 2015r., godz. 9.00
Gorzkowiczki środek wsi - jeden ksiądz, Sobaków - drugi ksiądz, Czerno - trzeci ksiądz.

Środa 30 grudnia 2015r., godz.9.00
Sobakówek-jeden ksiądz, Grabostów - drugi ksiądz,  Żuchowice - trzeci ksiądz.

Czwartek 31 grudnia 2015r., : godz.9.00
Kotków - jeden ksiądz, Komorniki i Wola Kotkowska - drugi ksiądz, Kolonia Kotków i Borzęcin - trzeci ksiądz.

Piątek, 2 stycznia 2016r., godz.9.00
Plucice po obu stronach wsi dwóch księży od Gorzkowic, Kolonia Plucice od Krzemieniewic - trzeci ksiądz.

UWAGI KOLĘDOWE – kolęda jest ważną sprawą, bo jest to oficjalna wizyta duszpasterska. Prosimy o pojazdy po księży na kilka minut wcześniej. W czasie kolędy nie ma Mszy św. wieczornych. W czasie kolędy w kancelarii ksiądz dyżuruje tylko rano w godz. 8-9; popołudniu dyżuruje sam pan Organista. Ofiary składane podczas kolędy dzielone są według wskazań Kurii Metropolitalnej. Ta część ofiar, która przeznaczona jest na parafię, będzie wykorzystana w całości na wykańczanie otoczenia kaplicy cmentarnej – płytki na   schodach i brukowy chodnik wokół kaplicy. Zalegający z ofiarami na kaplicę mogą je złożyć  u odwiedzającego nas księdza. Z góry mówimy „Bóg zapłać” .