Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

10 stycznia 2016

10.01.2016r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA

"Ten jest Syn mój umiłowany,
w Tobie mam upodobanie”/ Łk 3, 22/

DZISIAJ – przypada Święto Chrztu Pańskiego. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie spraw związanych z sakramentem chrztu świętego. Przypominamy, że w naszej parafii chrztów udzielamy w pierwszą niedzielę miesiąca na sumie i w trzecią sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej. Rodzice chrzestni mają być świadkami wiary dziecka dlatego mają sami być w wierze katolickiej utwierdzeni i mają według niej żyć. Dlatego mają być po bierzmowaniu i jeśli żyją w małżeństwie to ma to być związek kościelny, przez Kościół pobłogosławiony. Wybierajmy dla dzieci imiona świętych i imiona biblijne, nie kierujmy się  w tym tylko świecką modą.

Dzisiaj na Mszy o godz.10.15 dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej wystąpią z kolędami na fletach. Drugi z kolei, wokalny koncert kolęd w wykonaniu mieszkańców parafii odbędzie się w Gminnym Domu Kultury przy ulicy Cmentarnej. Jesteśmy wszyscy zapraszani.

W TYGODNIU – od jutra w liturgii mamy już czas zwykły w ciągu roku. Najbliższy piątek jest trzecim w miesiącu styczniu i jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godz. 17.00 mimo trwającej kolędy będzie w kościele Msza z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszamy.

PRZYPOMINAMY – porządek wizyty duszpasterskiej- „kolędy”, na najbliższe dni:

Poniedziałek – godz. 9.00
ul. Warszawska (od Szczepanowic) – jeden ksiądz;
ul. Warszawska (od Przedborskiej) – drugi ksiądz.
godz. 15.00: ul. 3 Maja – trzeci ksiądz.

Wtorek – godz. 9.00
ul. Kościelna (od kościoła) z ul. Dolną – jeden ksiądz;
ul. Kościelna (od ul. Przemysłowej) – drugi ksiądz.
godz. 15.00: – ul. Jana Kazimierza, Zygmunta Starego i św. Jadwigi – trzeci ksiądz.

Środa –godz.15.00
ul. Mieszka I - jeden ksiądz, Kolonia Żuchowice – dwóch księży od obu końców wsi.

Czwartek – godz.9.00
Michałów, Dąbrowa, Pieńki Stolarskie, Porosło – jeden ksiądz;
godz. 15.00: – ul. B. Chrobrego – dwóch księży od obu końców ulicy.

Piątek – godz. 9.00
Kolonia Gorzędów – jeden ksiądz, Kolonia Bujniczki – drugi ksiądz.
godz. 15.00: – ul. Łokietka – trzeci ksiądz.

Sobota- godz.9.00
ul. Polna – jeden ksiądz;
Bujniczki (od Gorzkowic) – drugi ksiądz,
Kolonia Bujniczki, Pieńki Gorzkowskie i Bujniczki – trzeci ksiądz.

Zwróćmy uwagę na godzinę zaczynania kolędy. Raz zaczynamy ją o godz. 09.00 a kiedy indziej o godz.15.00. Prosimy na dalsze ulice o pojazdy po księży na kilka minut przed kolędą.