Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

17 stycznia 2016

17.01.2016r. - II NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU – od jutra mamy w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Ponieważ jesteśmy parafią jednolitą pod względem wyznania, podejmijmy w tym czasie refleksje nad naszą jednością w rodzinie, parafii i gminie. Co staje na przeszkodzie do całkowitej jedności w tych środowiskach? Co uczynić, abyśmy byli bardziej jedno, żyli w większej zgodzie ,  mieli do siebie mniej pretensji i mniej różnili się? Odpowiedzmy sobie sami na te pytania modląc się w najbliższym tygodniu o zjednoczenie rozbitych na trzy wyznania -katolików, prawosławnych i protestantów,  chrześcijan.

We wtorek przypada wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa; w czwartek – wspomnienie św. Agnieszki dziewicy i męczennicy.

Od najbliższego piątku wznawiamy odprawianie w dni powszednie Mszy świętych o godzinie 17.00 choć „kolędę” w domach parafian planujemy zakończyć dopiero w najbliższą sobotę.

W przyszłą niedziele na Mszy świętej wieczornej nasz parafialny chór przedstawi nam mniej znane ale piękne kolędy a po Mszy świętej da mały koncert tych pięknych, bożonarodzeniowych pieśni i pastorałek. Zapraszamy wszystkich by przyjść i posłuchać.

PRZYPOMINAMY – oto porządek wizyty duszpasterskiej  - „kolędy„ na najbliższy tydzień :

Poniedziałek, godz. 9.00
ul. Częstochowska – dwóch księży po obu stronach ulicy zaczynając od Rynku,
godz. 15.00, ul. Kazimierza Wielkiego – trzeci ksiądz,
Wtorek, godz.9.00
ul. Zielona – dwóch księży od obu końców ulicy,
godz. 15.00, ul .Wysoka i ul .Niska – trzeci ksiądz,
Środa, godz. 15.00
ul. Piotrkowska – dwóch księży od obu końców ulicy,
Czwartek, godz.9.00
ul .Żabia i ul. Cmentarna  - jeden ksiądz,
godz.15.00, ul. Ogrodowa –drugi ksiądz, ul. Łąkowa – trzeci ksiądz,
Piątek , godz. 9.00
Rynek,
godz.15.00 – ul. Przemysłowa 9A i ul. Akacjowa – jeden ksiądz,
ul. Przemysłowa i Jaśminowa – drugi ksiądz,
godz. 16.00 – ul. Wiśniowa i ul. Działkowa – trzeci ksiądz.
Sobota - godz. 9.00
ul. Przemysłowa: bloki: 32, 34 i 36 jednocześnie.

Prosimy na dalsze ulice o pojazdy po księży na kilka minut przed zapowiedzianą godziną kolędy.

W minionym tygodniu na wykańczanie otoczenia kaplicy cmentarnej złożono extra poza ofiarami na kolędę następujące  kwoty : ul Warszawska – 810 zł, ul. Kościelna – 280 zł, ul. Mieszka I – 250 zł, Kolonia Żuchowice – 450 zł, Dąbrowa – 150 zł ,ul. 3 Maja 530 zł, ul. Łokietka – 140 zł, ul. Zygmunta Starego – 50 zł, ul. Chrobrego – 600 zł, Kolonia Gorzędów 270 zł, Kolonia Bujniczki – 270 zł, ul. Polna 200 zł, Bujniczki – 280 zł. Niech Bóg swoją łaska obficie wynagrodzi wszystkich ofiarodawców!

Osoby, które chcą jechać na pielgrzymkę do Ziemi Świętej proszone są o dokonanie wpłat zaliczki w wysokości 600 zł do soboty włącznie – tj. do 23.01. Bardzo dziękujemy. Przypominamy jeszcze o paszporcie, powinien być aktualny i po powrocie mieć ważność jeszcze przynajmniej 6 m-cy.