Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

24 stycznia 2016

24.01.2016 - III NIEDZIELA ZWYKŁA

- na Mszy św. wieczornej wystąpi z kolędami nasz parafialny chór, a zaraz po Mszy odbędzie się koncert kolęd i pastorałek. Serdecznie wszystkich parafian zapraszamy.

W TYGODNIU - jutro spod kościoła parafialnego o godz. 16.45 wyjedzie autobus, który zabierze chętnych na Msze św. u Ojców Jezuitów w Łodzi. O wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń u ks. Zbigniewa.
Od jutra już codziennie odprawiamy Msze świętą wieczorną, bo wczoraj zakończyliśmy wizytę duszpasterską  - ”kolędę„ w domach parafian. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę w rodzinach, które są domowymi Kościołami. Kolęda pozwala nam lepiej poznać sytuację religijno – moralną i potrzeby duszpasterskie związane z rodzinami. W związku z tym prowadzona była ankieta, która pozwoli nam dokładnie obliczyć ilość wiernych, pracujących za granicą, małżeństw niekatolickich, inwalidów, ilość dzieci, osób chorych i inwalidów, oraz bezrobotnych i ubogich. Serdecznie dziękujemy za wszystkie ofiary złożone na Kościół i wykończenie kaplicy cmentarnej. Serdeczne Bóg zapłać!
W czwartek po Mszy św. wieczornej na plebani odbędzie się spotkanie Kręgu Biblijnego.
W najbliższy piątek w godzinach 16.00 – 17.00, będzie przeprowadzona przez księdza adoracja Najświętszego Sakramentu w naszej kaplicy wystawienia. O godz. 21.00 na Pociesznej Górce po Apelu Jasnogórskim będzie odprawiona droga krzyżowa. To informacja dla tych parafian, którzy chcą się więcej pomodlić.
W najbliższą sobotę w kościele parafialnym  o godz. 18.00 nasza Gminna Orkiestra Dęta wystąpi z  koncertem jubileuszowym z okazji 95 – lecia istnienia. Wcześniej, o godz. 17.00, za orkiestrę będzie odprawiona Msza św.

PRZYPOMINAMY - w trwającym Roku Jubileuszu Miłosierdzia, ks. Marcin Rumik misjonarz z naszej parafii pracujący w Arktyce Kanadyjskiej został mianowany przez Papieską Radę ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji do pełnienia funkcji Misjonarza Miłosierdzia. Z tego powodu za tydzień otrzymamy większą ilość egzemplarzy Tygodnika „Niedziela”, ponieważ będzie o ks. Marcinie obszerny artykuł.
Zachęcamy do zakupu. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę będą przeznaczone na spłatę ogrzewania. Jest to pierwsza taca tej zimy na ten cel, ponieważ miesiącu grudniu nie było dużego mrozu. Dziękujemy z góry za ofiarność.