św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

31 stycznia 2016

31.01.2016r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – dzisiejszy numer naszego diecezjalnego tygodnika NIEDZIELA drukuje ciekawy wywiad przeprowadzony przez p. Annę Mularczyk–Buda dziennikarkę pochodzącą z Gorzkowic, z naszym rodakiem ks. Marcinem Rumikiem misjonarzem w Arktyce Kanadyjskiej. Ksiądz Marcin został przez Stolicę Apostolską mianowany misjonarzem miłosierdzia. Oznacza to, że w kwestii rozgrzeszania ma on w tym Roku Miłosierdzia uprawnienia przypisane samej Stolicy Apostolskiej. Warto kupić i poczytać ten dwustronicowy i opatrzony pięknymi zdjęciami wywiad.

Jak było już zapowiadane,  dzisiaj zbieramy na tacę ofiary z przeznaczeniem na pokrycie kosztów gazu ziemnego do ogrzewania naszego kościoła w miesiącu styczniu.  Dziękujemy za waszą hojność, za złożone ofiary.

W TYGODNIU – we wtorek przypada święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/. W tym dniu odprawimy w parafialnym kościele Msze św. w godzinach:  7, 9, 11.30 i 17 Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie gromnic. 2 lutego przypada 4 rocznica rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Arcybiskupa Wacława Depo. W tym dniu w sposób szczególny będziemy się modlić i polecać Bogu Jego osobę i służbę Kościołowi. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W każdy z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo. Spowiedź będzie: w czwartek od godz. 16-ej dla młodzieży przed bierzmowaniem, w piątek z racji I piątku m-ca od godz. 16.00 dla odprawiających I piątki szczególnie dla dzieci klas III-ich. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz. 09.00. W I piątek odprawimy o godz. 17.00 Mszę św. zbiorową za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w miesiącu styczniu. Odczytamy podziękowania i prośby do Najświętszego Serca Pana Jezusa złożone do skrzynki w kościele i na stronie internetowej parafii.

PRZYPOMINAMY – w najbliższą sobotę odbędzie się XIV Forum Trzeźwościowe wraz z XVII Rocznicą powołania Grupy AA działającej w Gorzkowicach. Początek o godz. 14.30 w Domu Kultury przy ul. Cmentarnej. O godz. 17.00. Msza św. w kościele parafialnym; następnie otwarty miting i zabawa w Domu Kultury.

Uwaga narzeczeni planujący zawrzeć sakrament małżeństwa. W dniach: 6 lutego, 27 lutego i 12 marca odbędą się spotkania i nauki przedmałżeńskie dla narzeczonych: PREKANY. Spotkanie rozpoczyna się o godzinie 14.30 w salce przy plebanii.

Młodzież z K.S.M-u sprzedaje przed dniem 2 lutego małe gromnice przeznaczając dochód na wyjazd integracyjny. Cena gromniczki wraz z okapnikiem 5 zł, a sam okapnik 1 zł.