Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

14 lutego 2016

14.02.2016r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„Panu Bogu swemu, będziesz oddawał pokłon”.

DZISIAJ – od minionej środy zaczął się w Kościele tegoroczny Wielki Post. Dzisiaj o godz. 17.00  odprawimy pierwsze „Gorzkie Żale”, wygłoszone będzie kazanie pasyjne. „Gorzkie Żale” będziemy odprawiać przez cały Wielki Post przed niedzielną, popołudniową Mszą świętą. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to pasyjne nabożeństwo.
Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 z rozważaniem dla dzieci, a po Mszy św. o godz. 17.30 z rozważaniem dla dorosłych.
Dzisiaj pod kościołami całej naszej diecezji odbywa się zbiórka  pieniężna do puszek z przeznaczeniem na dobroczynny ruch BETEL zajmujący się opieką nad niepełnosprawnymi sierotami społecznymi. Dziękujemy za złożone ofiary!

W TYGODNIU – w czwartek najbliższy po Mszy popołudniowej odbędzie się na plebanii lutowe spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy.

W piątek o godz. 17.00 odprawimy Nowennę do Miłosierdzia Bożego: Mszę zbiorową za zmarłych o Miłosierdziu Bożym z kazaniem, po niej przed wystawionym Najświętszym Sakramentem zmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
Również w piątek zostanie u nas odprawiona ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpocznie się ona na placu kościoła o godzinie 20.00. Jej trasa będzie prowadzić ul. Tysiąclecia, przez Bujniczki, Marianek, Bęczkowice na Pocieszną Górkę. W Bęczkowicach ok. godz. 22.00 uczestnicy przejdą przez Bramę Miłosierdzia uzyskując odpust w sanktuarium wyznaczonym przez Księdza Arcybiskupa. Prosimy o zabranie latarek i kamizelek odblaskowych. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej podstawiony będzie bus na powrót do domu.

PRZYPOMINAMY – coraz bliżej Światowy Dzień Młodzieży w Krakowie zaplanowany na 25 lipca tego roku z udziałem Ojca świętego Franciszka. Przyjedzie na nań młodzież z różnych stron świata, która przez 5 dni wcześniej gościć będzie w poszczególnych diecezjach i parafiach. Nasza parafia jako duża wspólnota jest proszona o ugoszczenie kilkudziesięciu młodych ludzi. Mamy już od zeszłego roku deklaracje od  kilku rodzin z parafii o możliwości gościny zagranicznej młodzieży. Ale trzeba przyjąć jeszcze około 40 osób. Zwracamy się więc do pozostałych rodzin a zwłaszcza tych, w których są młodzi ludzie, najlepiej studenci znający obce języki o ich przyjęcie. Mamy specjalne druczki- deklaracje które wypełniamy deklarując gościnę młodzieży, która przybędzie w lipcu  do Polski. Okażmy się gościnni w myśl przysłowia „Gość w dom, Bóg w dom”.