św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

21 lutego 2016

21.02.2016r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie”

DZISIAJ – o godz. 17.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy parafian na to nabożeństwo. Dziś modlimy się za misjonarzy i misjonarki - Dzieło Ad Gentes - dla narodów.

PRZYPOMINAMY – za dwa tygodnie zaczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje. Tak jak co roku, tak i w tym, przygotowujemy w kopertach dla każdej rodziny program tych rekolekcji. Będzie on w najbliższym czasie dostarczony do każdego domu.

Dzisiejszy numer naszego diecezjalnego tygodnika NIEDZIELA  zamieszcza całostronicowy artykuł o naszym rodaku  księdzu Marcinie Rumiku z posłania go przez Stolicę Apostolską z posługą misjonarza miłosierdzia. Warto kupić i poczytać.

W minionym tygodniu wywieźliśmy śmieci z obu cmentarnych śmietników. Było ich przeszło 25 ton. Przy tej okazji ponawiamy apel do parafian o selekcje odpadów rzucanych do tychże śmietników. Na szklane znicze i odpady plastykowe odpady mamy ustawione koło boksów cmentarnych specjalne, oznakowane pojemniki. Do samych zaś śmietników rzucamy tylko wieńce, uschłe kwiaty i pozostałe odpady. Selekcja śmieci ułatwi ich wywóz  i obniży koszty utrzymania czystości na cmentarzu.

Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczone będą na spłatę gazu ziemnego, którym ogrzewaliśmy nasz kościół w miesiącu lutym. Z góry dziękujemy za złożone ofiary.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ – za tydzień przy miejscowej remizie OSP będzie można  w godz. 9.00 – 13.00 oddać krew w ramach akcji honorowego krwiodawstwa.