Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

28 lutego 2016

28.02.2016r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ – Polska pobożność wykształciła jedyną w świecie formę medytacji męki i śmierci Jezusa Chrystusa, śpiewaną mękę Pańską czyli Gorzkie Żale. Niestety piękno tego nabożeństwa dla wielu katolików stało się już niedostrzegalne. A szkoda. Zauważmy piękno tego nabożeństwa, które odprawiamy w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.00.

W TYGODNIU – jutro spod kościoła parafialnego o godz.16.45 wyjedzie autobus, który zabierze chętnych na Mszę świętą o uzdrowienie u OO. Jezuitów w Łodzi. O wyjeździe decyduje kolejność zgłoszeń u ks. Zbigniewa. W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w piątek święto św. Kazimierza, królewicza. W tym tygodniu mamy pierwszy czwartek, piątek i sobotę miesiąca marca. W każdy z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo. W piątek, jak mamy w zwyczaju, Msza popołudniowa będzie Mszą świętą zbiorową za zmarłych w minionym miesiącu – w ten piątek za zmarłych w miesiącu lutym. Spowiedź z racji I piątku tylko dla tych, którzy muszą się wyspowiadać, bo odprawiają pierwsze piątki, będzie w piątek rano od godz. 6.30, a popołudniu od godziny 16.00. Pozostali parafianie niech wyspowiadają się w rekolekcje. Do domów chorych z sakramentami nie pojedziemy w I piątek ale tuż po rekolekcjach.

Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się czterodniowe wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je Ojciec Dominik Partyka paulin. W niedzielę będą nauki stanowe – przyjdźmy w miarę możliwości na właściwą dla siebie naukę. Nie będzie Mszy na filiach; parafian z filii przez łączność z macierzystą parafią zapraszamy w tym dniu do kościoła w Gorzkowicach. Zapoznajmy się dokładnie z programem rekolekcji, który dotrze do nas w kopercie. Dziś rozprowadzamy te programy; będziemy prosić niektóre osoby o pomoc w ich rozniesieniu. Program rekolekcji jest też wywieszony w gablotach. Weźmy gorliwy udział w tych rekolekcjach. W przyszły poniedziałek lub wtorek przystąpmy do wielkanocnej spowiedzi; nie odkładajmy spowiedzi na później. W rekolekcje mamy możliwość wyboru spowiednika.

PRZYPOMINAMY – dzisiejsza NIEDZIELA zamieszcza we wkładce diecezjalnej artykuł autorstwa naszego Księdza Proboszcza o ekstremalnej Drodze Krzyżowej na Pocieszną Górkę w dniu 19 lutego b.r. Mamy w sprzedaży 50 egzemplarzy NIEDZIELI. Sądzimy, że wszystkie się rozejdą. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na spłatę kosztów ogrzewania kościoła w miesiącu lutym. Ostatni rachunek za gaz, którym ogrzewamy kościół, wyniósł 2314 zł. Dziękujemy za wszystkie złożone dziś ofiary pieniężne. Ofiarę na kaplicę cmentarną w kwocie 100 zł złożyła ostatnio rodzina Ławniczek z ul. Warszawskiej. Serdecznie dziękujemy!