Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

13 marca 2016

13.03.2016r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

— w dniu dzisiejszym przypada trzecia rocznica wyboru kardynała Mario Bergoglio arcybiskupa Buenos Aires z Argentyny na papieża Franciszka Modlimy się za Ojca świętego w Modlitwie Powszechnej a na sumie po Komunii świętej odśpiewamy hymn „Ciebie Boga wysławiamy. Dzisiaj i przez cały tydzień do przyszłej niedzieli  do koszów  stojących w przedsionku kościoła można złożyć nie psujące się produkty spożywcze, artykuły chemiczne i słodycze z których zrobimy paczki świąteczne dla najuboższych z naszej parafii. Bóg zapłać wszystkim darczyńcom!

W TYGODNIU – w piątek odprawimy dwie Drogi Krzyżowe: o godz. 16.00 i o godz. 17.30. Msza popołudniowa będzie Mszą zbiorową do Miłosierdzia Bożego, jak zawsze w trzeci piątek miesiąca. Ponadto w piątek o godz. 20.00 spod kościoła wyruszymy z parafii odprawiając Drogę Krzyżową, idąc do kościoła stacyjnego Roku Miłosierdzia w Bęczkowicach i na Pocieszną Górkę. Uczestnicy proszeni są o założenie kamizelek ochronnych i zabranie latarek. Ta Droga Krzyżowa będzie odprawiona w intencji Ojczyzny. Potrzeba dużo modlitwy i pokuty w tej intencji, aby w Polsce działo się jak najlepiej. O taką modlitwę prosimy też wszystkie grupy duszpasterskie, wszystkie Koła Różańcowe i wszystkich parafian. W najbliższa sobotę przypada Uroczystość św. Józefa oblubieńca N.M.P.W tym dniu o godz.17.00 odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych Józefów i Józefy. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili składając z tej racji dobrowolna ofiarę.

Przyszła niedziela jest niedzielą Palmową. Poświęcenie palm będzie u nas na wszystkich Mszach. Ale zmieniamy za tydzień porządek Mszy świętych w kościele parafialnym. Zamiast Mszy o godz.10.15 i 11.30 będzie jedna Msza święta o godzinie 11.00. Po niej wyruszymy z procesją z palmami na nasz Rynek. Chodzi o to by było nas jak najwięcej  Prosimy rodziców, aby przygotowali dzieciom palmy i razem z nimi przyszli do kościoła.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: ul. Bolesława Chrobrego – 280zł, Kolonia Plucice – 267 zł, Koło Różańcowe z Plucic – 210 zł, Bolesława Krzywoustego – 205 zł, Kolonia Bujniczki – 180 zł, ul. Mieszka I – 150 zł, ul. Kazimierza Wielkiego – 130 zł, ul. Władysława Łokietka – 100 zł, ul. św. Wojciecha – 75 zł, ul. Galla Anonima – 70 zł, Ławniczcy z ul. Warszawskiej – 50 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary. Pochwalić trzeba za tę zbiórkę Osiedle Piastowskie za cmentarzem. Niech to będzie przykładem dla pozostałych rejonów parafii. Na Kościół złożono w kopertach: dwie anonimowe ofiary po 50 zł i jedną w kwocie  60 zł. Serdeczne Bóg zapłać!