św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

03 kwietnia 2016

03.04.2016r. - NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

DZISIAJ – niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem księdza odprawimy Godzinę Miłosierdzia; odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj, dobroczynna, kościelna organizacja CARITAS zbiera po Mszach ofiary do puszek na swoją statutową działalność. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

W TYGODNIU – jutro w liturgii obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego- dzień świętości życia. Uroczystość ta została przeniesiona została z 25 marca, bo ani Wielki Tydzień ani oktawa Wielkanocy nie „przyjmują” żadnych świąt.

Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem w miesiącu kwietniu. Jest to dzień wdzięczności Bogu za dar Eucharystii oraz dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania do służby Bogu w kapłaństwie lub zakonie.

W najbliższą sobotę młodzież przygotowująca się do  bierzmowania z klasy trzeciej gimnazjum będzie mieć swoją katechezę. Zapraszamy ich do salki przy plebani: na godz. 10.00 przyjdą chłopcy, a na godz.10.45 dziewczęta.

PRZYPOMINAMY – pewna osoba chcąca zachować anonimowość złożyła na potrzeby parafii ofiarę w kwocie 200 zł. Bóg zapłać!

OGŁOSZENIE NATURY SPOLECZNEJ – Wójt gminy Gorzkowice zaprasza na spotkanie inaugurujące projekt „Twoje serce twoim życiem”. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek 7 kwietnia o godz. 17.00 w miejscowym Domu Kultury.