Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

10 kwietnia 2016

10.04.2016r. - III NIEDZIELA WIELKANOCY

– w dniu dzisiejszym w  Kościele  Polskim rozpoczyna się ósmy Tydzień Biblijny. Jego celem jest coraz lepsze poznawanie Biblii, Pisma świętego, głównego źródła naszej wiary. W związku z tym zapraszamy chętnych parafian do naszej kaplicy Wystawienia Najświętszego Sakramentu gdzie po odmówieniu Koronki do Bożego Miłosierdzia odbędzie się „Spotkanie z Biblią”. Każdy chętny będzie mógł odczytać wybrany przez siebie fragment Pisma świętego. Serdecznie zapraszamy.

W TYGODNIU – w nadchodzącym tygodniu przypada: w środę – Światowy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, w czwartek – 1050 rocznica chrztu Polski. Tego dnia po Mszy popołudniowej  odbędzie się kwietniowe spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO, w piątek w godz. 17.00–18.00 będzie w kaplicy wystawienia przeprowadzona pod przewodnictwem księdza wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 18.00. Msza św. do Bożego Miłosierdzia z Nowenną, jak zawsze w III piątek miesiąca. Będzie to Msza zbiorowa za zmarłych. O godz. 21.00 W sanktuarium dekanalnym na Pociesznej Górce zostanie odprawiona Droga krzyżowa poprzedzona Apelem Jasnogórskim. Chętni niech dojadą tam własnym środkiem transportu.

W najbliższą sobotę katechezę przed sakramentem bierzmowania będą mieć uczniowie klas drugich gimnazjum. Na godz. 10.00 przyjdą chłopcy, a na godz. 10.45 dziewczęta.

Przyszła niedziela jest NIEDZIELĄ DOBREGO PASTERZA.W związku tym przełożeni i klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego będą gościć we wszystkich parafiach gorzkowickiego dekanatu. Będą głosić słowo Boże na wszystkich Mszach ,wygłaszać prelekcje i spotykać się z przede wszystkim  z młodzieżą. Prosimy, aby za tydzień młodzież po swojej Mszy o godzinie 9.00 udała się do salek na najniżej kondygnacji plebani na spotkanie z klerykami.

PRZYPOMINAMY – bardzo prosimy parafian o zadbanie o wszystkie krzyże i figury świętych przy drogach i skrzyżowaniach na terenie całej parafii. Zawsze po zimie wymagają odnowienia.

OGŁOSZENIA  NATURY  SPOŁECZNEJ

W najbliższy wtorek 12 kwietnia w sali przy plebani o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie dotyczące skutecznego leczenia chorób zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów, schorzeń reumatycznych, nadciśnienia, cukrzycy i innych. Każdy uczestnik spotkania będzie mógł skorzystać z bezpłatnych zabiegów oraz porad. Zaproszenia do odebrania przy wyjściu z kościoła.

Rodzice Laury Matuszewskiej z Piotrkowa Trybunalskiego zwracają się do naszej parafii z prośbą o pomoc materialna dla ich małej córeczki, która urodziła się z rzadkim zespołem wad wrodzonych obejmujących defekty w obrębie czaszki i narządów wewnętrznych. Laurę czeka kosztowna operacja i stała droga opieka specjalistów. Chętni będą mogli jej pomóc przez złożenie za tydzień ofiar do puszek CARITAS. To ostatnie słowo oznacza miłosierną miłość.