św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

17 kwietnia 2016

17.04.2016r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCY

DZISIAJ - Dzisiejsza niedziela zwana jest „Niedzielą Dobrego Pasterza”. W Kościele zaczyna się Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Nie ustawajmy w modlitwie za powołanych i o nowe powołania. Gościmy dziś przełożonego naszego Wyższego Seminarium Duchownego ks. Dr Adama Fogelmana wraz z czterema klerykami. Będą oni posługiwać na wszystkich Mszach świętych oraz spotkają się w salce na plebani z naszą młodzieżą po Mszy świętej o godzinie 9.00. Życzmy sobie owocnego ich pobytu w naszej wspólnocie parafialnej.

W TYGODNIU - W najbliższą sobotę przypada Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

PRZYPOMINAM - W minionym tygodniu ekipa pilarzy – taterników z Częstochowy wycięła na parafialnym cmentarzu dwie pochyłe, grożące przewróceniem się akacje. Prosimy jeszcze raz parafian o selekcje odpadów wrzucanych do cmentarnych śmietników. Obok dużych boksów na śmieci stoją pojemniki na odpady szklane i plastikowe. Tam je rzucajmy. Selekcja śmieci na cmentarzu znacznie obniży koszty ich wywozu. Parafianie zgłaszają w parafii przypadki kradzieży kwiatów z cmentarnych nagrobków. To bardzo przykre wręcz karygodne, aby z cudzych grobów coś sobie przywłaszczać. Pilnujmy bardziej całego cmentarza i sąsiednich grobów. Obsługa cmentarna też zwiększy monitoring, będzie bardziej obserwować przychodzących na cmentarz, aby nie było przypadków kradzieży na cmentarzu.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ - Dzisiaj po Mszach świętych można złożyć pieniężną ofiarę do puszek Caritas z przeznaczeniem na leczenie chorego dziecka –Laury Matuszewskiej. Niech bogaty w Miłosierdzie Bóg wynagrodzi łaską wszystkich ofiarodawców.