św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

24 kwietnia 2016

24.04.2016r. - V NIEDZIELA WIELKANOCY

W TYGODNIU
- Jutro przypada święto św. Marka ewangelisty.
W piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, Dziewicy i Doktora Kościoła.
W środę zaś Narodowy Dzień Pokuty za grzechy przeciwko życiu człowieka. Jest to rocznica uchwalenia w 1956 r. wielce liberalnej ustawy dopuszczającej aborcje wbrew Bożemu prawu „Nie zabijaj”. Obecnie obowiązuje ustawa bardziej restrykcyjna a są starania aby prawo świeckie całkowicie „szło” za piątym przykazaniem Bożym. Od przykazań Bożych zaczynających się od „nie” nie ma wyjątku. Kościół przypomina: życie ludzkie jest święte, jest darem Boga i trzeba je strzec od chwili poczęcia aż do naturalnej śmierci.

W piątek z kolei wypada Dzień męczeństwa duchowieństwa polskiego. Podczas okupacji hitlerowskiej  i sowieckiej blisko trzy tysiące duchownych oddało swe życie za przywiązanie do wartości chrześcijańskich i patriotycznych. Wśród nich wymienia się 61 duchownych z diecezji częstochowskiej. Dwóch kapłanów spośród nich beatyfikował w 1999 r. papież św. Jan Paweł II. Są to: ks. Ludwik Roch Gietyngier i ks. Maksymilian Binkiewicz. Zginęli oni w obozie koncentracyjnym.

Za tydzień mamy już pierwszy maja. Dzień odpustu w parafii Gorzędów. Nabożeństwo majowe będziemy odprawiać zawsze po Mszy świętej wieczornej. Zachęcamy do śpiewania litanii ku czci Matki Bożej także w kościółkach filialnych oraz przy przydrożnych krzyżach i figurach.
W najbliższą sobotę 30 kwietnia o godz. 17.00 w naszej parafii odbędzie się modlitewne spotkanie  Wspólnoty Przymierza Rodzin Mamre, pod przewodnictwem moderatora ks. dra Włodzimierza Cyrana biblisty, zostanie odprawiona Msza święta z modlitwą o uzdrowienie, następnie po przerwie będą modlitwy wstawiennicze. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału w tym spotkaniu. Msza św. parafialna będzie o godz. 16.00 w kaplicy wystawienia.

Organizowana jest Diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium Miłosierdzia w Krakowie, w dniu 7.05 b.r. W naszym dekanacie organizujemy autokar. Chętnych zapraszamy do udziału. Więcej informacji w gablocie i przy zapisywaniu się. Koszt to 50 zł.
Jutro jest wyjazd do Łodzi o godz. 16.45 spod kościoła. Chętnych zapraszamy.
Zachęcamy do czytania katolickiego tygodnika „Niedziela”. A w nim o cudzie eucharystycznym w Legnicy oraz DPS w Łochyńsku o ludziach, którzy tam przebywają i pracują.

PRZYPOMINAMY - Z końcem kwietnia kończą się wypominki półroczne. Kto z parafian chciałby je przedłużyć, niech zgłosi to w kancelarii parafialnej.