św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

01 maja 2016

01.05.2016r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCY

– od dziś mamy miesiąc maj; będziemy odprawiać maryjne nabożeństwa ze śpiewem litanii loretańskiej. W parafialnym kościele nabożeństwo majowe będzie odprawiane po Mszy wieczornej. Zachowajmy zwyczaj śpiewania litanii z Loretto przy krzyżach i figurkach przydrożnych, gdzie jeszcze ten zwyczaj występuje.

W TYGODNIU – we wtorek przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w parafialnym kościele będą odprawione w  godzinach : 7, 9, 11.30  i 17 /nie 18-ta./ Suma o godz.11.30 sprawowana będzie za Ojczyznę oraz za druhów strażaków z całej Gminy z racji ich święta patronalnego przypadającego 4 maja.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota nowego miesiąca. Spowiedź z tej racji dla młodzieży przed bierzmowaniem będzie w czwartek  od godz. 17.30 , w piątek zaś od godz. 17.00. W pierwszy piątek do stałych chorych pojedziemy z sakramentami o godz. 9.00. W piątek zaczniemy odprawić Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

Wyjazd na Diecezjalną Pielgrzymkę do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach będzie w sobotę o godzinie 7.00 spod kościoła parafialnego.

W przyszłą niedzielę 8 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  Uroczystość św. Stanisława Biskupa przeniesiona jest w liturgii na poniedziałek 9 maja.

Mszę zbiorową za zmarłych Stanisławów i Stanisławy odprawimy w przyszłą niedziele o godzinie 9.00. Można ich zgłaszać składając dobrowolna ofiarę do ostatniej chwili.

Za dwa tygodnie 15 maja na sumie o godzinie 11.30 odbędzie w naszej parafii uroczystość pierwszej  Rocznicy Komunii świętej. Rodzice proszeni są o odświeżenie strojów dla swych dzieci. Bezpośrednie przygotowanie do tego wydarzenia będzie po przyszłej niedzieli.

PRZYPOMINAMY – prosimy o wywieszenie flag narodowych na swoich posesjach:  2-go maja gdy wypada święto flagi i 3 maja  na Uroczystość N.M.P. Królowej Polski.

Od tego tygodnia będziemy odprawiać Msze polowe o urodzaje w poszczególnych wioskach. Prosimy przygotować polowy ołtarz przy krzyżu, figurze przydrożnej a w razie opadów w remizie strażackiej. Pierwszą taką Mszę odprawimy w środę w Żuchowicach. Prosimy też o przysłanie pojazdu po księdza na 15 minut przed Mszą.

Prosimy parafian o selekcję śmieci na cmentarzu. Umożliwiają to oznakowane pojemniki.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ - za tydzień w godz.10-13 przy remizie OSP w Gorzkowicach będzie można oddać krew w ramach akcji honorowego krwiodawstwa.