św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, święto

Andrzeja, Szymona

Miłować to oddać wszystko i nadto oddać samego siebie.
św. Teresa od Dzieciątka Jezus

Ap 12, 10-12a • Ps 34 • 1 Kor 1, 10-13. 17-18 • J 17, 20-26 liturgia dnia

08 maja 2016

08.05.2016r. - VII NIEDZIALA WIELKANOCY

– obchodzimy święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Wypadająca 8 maja uroczystość św. Stanisława Biskupa jest w liturgii przeniesiona na jutro. Dziś o godz. 9.00 odprawimy Msze św. zbiorową za zmarłych Stanisławów i Stanisławy.

W  TYGODNIU – w środę najbliższą ok. godz. 19 dotrze do parafii piesza pielgrzymka z Łowicza; będzie nocować w Plucicach. Prosimy tamtejszych parafian o gościnne przyjęcie pielgrzymów.

Na nadchodzący tydzień zaplanowaliśmy Msze św. polowe o urodzaje w następującym porządku: poniedziałek – Kolonia Gorzędów koło hydrofornii, wtorek – Grabostów, środa – Gorzkowiczki.  Msza w poniedziałek będzie połączona z poświęceniem odnowionej kapliczki – zapraszamy na nią także pobliskich rolników z Kolonii Żuchowice  oraz rolników z Gorzkowic mających tamże swoje pola.

Zbliżają się odpusty w naszych kościołach filialnych. W najbliższy piątek 13 maja będziemy obchodzić w Kotkowie odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Suma odpustowa odprawiona tam będzie o godz. 17.00. Pół godziny wcześniej, o godzinie 16.30 ksiądz proboszcz przedstawi pokaz slajdów z Fatimy. Msza św. popołudniowa w tym dniu w kościele parafialnym będzie odprawiona w związku z odpustem w Kotkowie też o godz. 17.00.

Odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej na Jasnej Górce w Czernie będziemy obchodzić za dwa tygodnie 22 maja; suma odpustowa będzie tam o godzinie 11.30. Prosimy poczynić stosowne przygotowania do wymienionych odpustów.

W najbliższą sobotę będzie katecheza przed sakramentem bierzmowania dla młodzieży z klas III gimnazjum. O godz. 10.00 zapraszamy chłopców a o godz. 10.45 dziewczęta.

W najbliższą sobotę w wigilię Zesłania Ducha Świętego organizujemy pieszą pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Oblubienicy Ducha Świętego w Bęczkowicach i na Pocieszną Górkę. O godz. 16.00 wyjście spod kościoła parafialnego, ok. godz.18.00 przejście przez Bramę Miłosierdzia z możliwością zyskania odpustu zupełnego w kościele parafialnym w Bęczkowicach, o godz. 19.00 Msza św. na Pociesznej Górce, o godz. 20.30  adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 21.00 Apel Jasnogórski i wieczór uwielbienia. Serdecznie zapraszamy!

PRZYPOMINAMY – za tydzień wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Odpust z uroczystą sumą na Pociesznej Górce o godz. 11.00.W kościele parafialnym na Mszy o godz. 11.30 będziemy obchodzić uroczystość Pierwszej Rocznicy Komunii świętej dzieci z klas trzecich. Dzieci ubiorą się w stroje od I Komunii świętej. W piątek o godz. 15.00 będą mieć spowiedź świętą potem próbę śpiewu i liturgii mszalnej. W związku z odpustem na Pociesznej Górce za tydzień Msza w Kotkowie będzie odprawiona o godzinę później, to jest o godzinie 15.00.

Zachęcamy do nabycia dzisiejszego numeru katolickiego tygodnika NIEDZIELA. W środku na dwu stronach umieszczony jest fotoreportaż z Diecezjalnej Pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostela w której uczestniczył nasz ksiądz proboszcz.