Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

22 maja 2016

22.05.2016r. - NIEDZIELA NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

„Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy”

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W filialnym kościółku na Jasnej Górce w Czernie przypada odpust. Suma odpustowa będzie  odprawiona tam o  godz. 11.30. O tej samej godzinie w parafialnym kościele Mszę jubileuszową w 30 rocznicę swych święceń kapłańskich odprawi nasz rodak ks. Dariusz Nowak.

Księdzu Jubilatowi składamy serdeczne życzenia wielu łask Bożych w pracy duszpasterskiej, życiu osobistym i doczekania Złotego Jubileuszu święceń w dobrym zdrowiu. Gorąco dziękujemy za złożony dziś dla parafii dar- ornat papieski.

W TYGODNIU – w najbliższy wtorek wypada wspomnienie N.M.P. Wspomożycielki Wiernych; dzień odpustu i bierzmowania w parafii Gomunice o godzinie 18.00. W najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, dawne Boże Ciało. W tym dniu, w kościele parafialnym odprawimy  Msze według następującego porządku: godz.7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Zauważmy, że nie ma Mszy o godzinie 10.15. Po Mszy o godz. 11.00 wyruszymy w uroczystej procesji do czterech ołtarzy. Trasę procesji i usytuowanie ołtarzy podaliśmy już przed tygodniem – idziemy w tym roku z procesją ulicą Kościelną, Szkolną i Warszawską. Prosimy o przygotowanie ołtarzy – do odebrania w parafii są eucharystyczne plansze i stelaże ołtarzy. Zapraszamy do czynnego udziału w procesji całą asystę: obsadę do chorągwi, feretronów, poduszek, służbę liturgiczną, straż pożarną, orkiestrę dętą i wszystkich parafian. W procesji obowiązkowo wezmą udział w strojach pierwszo-komunijnych dzieci klas III-ich , które obchodziły w tym roku I rocznicę I Komunii świętej. Dziewczęta będą sypać przed Najświętszym Sakramentem kwiatki, chłopcy pójdą w szpalerze procesji.  Próby sypania kwiatków nie będzie. Dziewczynki już wiedzą jak to robić. Parafian na trasie procesji prosimy o przystrojenie domów i okien. Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy urządzać procesję eucharystyczną wokół kościoła złączoną z wieczornym nabożeństwem ; przychodźmy jak najliczniej, serdecznie zapraszamy!

W tym tygodniu odprawimy Msze święte o urodzaje: we wtorek w Kolonii Plucice, w środę w Szczukocicach. Prosimy o przygotowanie polowych ołtarzy i o pojazd po księdza o godz. 17.40.

W najbliższy piątek o godz. 17.00 pod przewodnictwem jednego z księży będzie przeprowadzona wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Wystawienia.

Zaś o godz. 21.00 na Jasnej Górce będzie przeprowadzony Apel Jasnogórski i odprawiona Droga Krzyżowa.

PRZYPOMINAMY – jeszcze raz prosimy wszystkich o selekcje śmieci rzucanych do śmietników cmentarnych. Obok nich stoją pojemniki na odpady szklane i plastikowe; rzucajmy wypalone znicze we właściwe miejsce.