Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

29 maja 2016

29.05.2016r. - IX NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – po sumie odprawimy procesję eucharystyczną wokół kościoła jako  że mamy oktawę Bożego Ciała. W pozostałe dni oktawy procesja ta jest po Mszy wieczornej.

W TYGODNIU – jutro o godz. 16.45 spod kościoła parafialnego wyjedzie autobus który zabierze chętnych na Mszę św. o uzdrowienie u O.O. Jezuitów w Łodzi. Wyjazd po zgłoszeniu u ks. Zbigniewa. We wtorek po wieczornym nabożeństwie będzie majowe spotkanie Kręgu Biblijnego.

W czwartek mamy zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na mszy wieczornej będzie błogosławieństwo wianków  z kwiatów i ziół oraz błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy rodziny ze swymi pociechami na specjalne błogosławieństwo.

W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek ,piątek i sobota miesiąca czerwca. Z tej racji będzie spowiedź: w czwartek dla kandydatów do bierzmowania od godz. 17.00, w piątek na wszystkich Mszach oraz też od godz. 17.00 dla odprawiających I piątki i wszystkich chętnych. W I piątek pojedziemy z sakramentami do chorych o godzinę później, to jest od godz. 10.00.

W sobotę spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania na godz. 10.00 przyjdą chłopcy, a na godz. 10.45 dziewczyny.

W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to dzień naszego parafialnego odpustu. Jedyny dzień w roku. W tym dniu odprawimy Msze święte w godzinach 7, 9 i 18. Świętujmy w tym dniu, zwłaszcza wieczorem po pracy i nauce. Msza o godzinie 18.00 będzie sumą odpustową na którą zapraszamy całą asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków z klasy III- niech mamusie je przygotują i przyprowadzą- zapraszamy  strażaków, orkiestrę dętą jeśli będzie się mogła zebrać i wszystkich parafian. W tym dniu można spożywać pokarmy mięsne. Sumę odpustową o godzinie 18.00 odprawi ks. biskup Antoni Długosz. 45 minut wcześniej, to jest o godz. 17.15 ks. Biskup wystąpi z koncertem piosenek religijnych. Serdecznie wszystkich na ten koncert zapraszamy! Od piątku będziemy odprawiać w połączeniu z Mszą wieczorną nabożeństwo czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

PRZYPOMINAMY – nasze uroczystości odpustowe zakończymy w przyszłą niedzielę. Wtedy to po sumie urządzimy ostatnią w tym roku procesje eucharystyczną wokół kościoła na którą też bardzo wszystkich zapraszamy.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – w przyszłą niedzielę służba medyczna z Piotrkowa Trybunalskiego w ramach akcji Twoje Serce w godzinach 10- 13 przeprowadzi na naszym placu kościelnym bezpłatne badania medyczne. Wszyscy chętni będą mogli zrobić badania EKG, zmierzyć ciśnienie i poziom cukru we krwi, zrobić badania cholesterolu i poradzić się w sprawach zdrowotnych u lekarza i pielęgniarek. Serdecznie zapraszamy.