Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

05 czerwca 2016

05.06.2016r. - X NIEDZIELA ZWYKŁA

- kończymy obchody odpustu ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.  Po sumie urządzimy ostatnią w tym roku procesję eucharystyczną. Dzisiaj w godzinach 10-13 w ramach akcji TWOJE SERCE TWOIM ŻYCIEM piotrkowska służba zdrowia przeprowadzi pod kościołem bezpłatne badania medyczne.

TYGODNIU - w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w środę wspomnienie świętej Jadwigi Królowej, w piątek wspomnienie bł. Bogumiła biskupa, w sobotę wspomnienie św. Barnaby Apostoła.
Próba liturgii sakramentu bierzmowania dla młodzieży III klas Gimnazjum będzie w środę o godzinie 19.00.
W sobotę 11 czerwca na Jasnej Górze odbędzie comiesięczne czuwanie naszej archidiecezji. Wyjazd wszystkich chętnych autokarem spod kościoła o  godz.18.Zapraszamy do wyjazdu.
Msze polowe o urodzaje będą odprawione w tym tygodniu w następującym porządku: w poniedziałek w Szczepanowicach, w środę w Sobakowie, w piątek w Sobakówku.

PRZYPOMINAMY - w tym tygodniu przystąpimy do prac wykończeniowych przy naszej kaplicy cmentarnej. Planujemy w tym roku obłożyć płytkami zewnętrzne schody, wykonać podbitkę pod dachem, obłożyć płytkami fundamenty kaplicy i wykonać oświetlenie frontonu i wieżyczki. W miniony poniedziałek sprowadziliśmy granitowe płyty na schody. Nie będą śliskie bo są płomieniowane. Wydatkowaliśmy na nie z transportem 9100 zł z funduszy zebranych na kaplicę podczas ostatniej kolędy.