Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

12 czerwca 2016

12.06.2016r. - XI NIEDZIELA ZWYKŁA

„Odpuszczone są jej liczne grzechy”

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, we wtorek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika, w środę – wspomnienie bł. Jolanty zakonnicy, w piątek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika; dzień odpustu w parafii Łęki Szlacheckie. Piątek jest też dniem Miłosierdzia Bożego – wieczorem odprawimy Mszę  zbiorową za zmarłych /wybranych z Mszy pogrzebowych/  do Miłosierdzia Bożego z  nowenną  i koronką. Także w piątek w godz. 17 – 18 w Kaplicy Adoracji będzie przeprowadzona pod przewodnictwem Ks. Zbigniewa wspólna adoracja Najświętszego Sakramentu zaś o godz. 21.00 na Pociesznej Górce będą  modlitwy dla chętnych. Serdecznie zapraszamy.

W tym tygodniu odprawimy Msze polowe z prośbą o urodzaje : w poniedziałek w Bujniczkach, a w piątek w Kolonii Kotków. Prosimy o pojazd dla odprawiającego księdza na godzinę 17.40.

W czwartek po wieczornym nabożeństwie odbędzie się czerwcowe spotkanie  Kręgu Biblijnego. Na spotkaniu pokazany będzie pokaz multimedialny z majowej pielgrzymki  parafian do Ziemi Świętej, którą można nazwać piątą ewangelią. Dlatego zapraszamy nań też wszystkich uczestników owej pielgrzymki oraz wszystkich zainteresowanych Palestyną, ojczyzną Pana Jezusa.

PRZYPOMINAMY – 30 czerwca Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo, Metropolita Częstochowski, udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży z klas III gimnazjum. W najbliższą sobotę będzie przeprowadzony egzamin z wiedzy religijnej dla kandydatów do bierzmowania. Do kancelarii parafialnej na godzinę 9.30 zapraszamy chłopców a na godzinę 11.30 dziewczęta.

Serdecznie zapraszamy wszystkich na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiamy codziennie po Mszy wieczornej. Tytuł parafii i jej wezwanie: Najświetsze Serce Pana Jezusa szczególnie nas do udziału w tych nabożeństwach powinien przynaglać.

W minionym tygodniu wymieniliśmy wszystkie żarówki w żyrandolach i kinkietach w naszym kościele. Założyliśmy żarówki ledowe; pobierają mało prądu, a dają więcej światła. Przy okazji usunęliśmy z żyrandoli pod arkadami pourywane i niekompletne kryształowe wisiorki. Żyrandole te lepiej prezentują się bez nich.