Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

19 czerwca 2016

19.06.2016r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: we wtorek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika; w piątek uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W piątek jest zakończenie roku szkolnego. Z tej racji o godz. 8.00 odprawimy w parafialnym kościele okolicznościową Msze św. dziękczynną na którą zapraszamy dzieci i młodzież szkolną oraz ich rodziców i nauczycieli. Uczniowie powinni wakacje zacząć z Bogiem , w łasce Bożej. Stąd będzie okazja dla nich do spowiedzi świętej: w czwartek od godz. 17.00 i podczas Mszy św. w piątek o godz.8.00. W piątek wieczorem, o godz. 18.00 odprawimy Mszę św. zbiorową za zmarłych Janów i zmarłe Janiny. Można zgłaszać swoich bliskich  na te Msze do ostatniej chwili składając dobrowolną ofiarę. W piątek nie ma postu- uroczystość zawsze „znosi” post. W niedziele za tydzień będzie jeszcze odprawiona w naszym kościele Msza o godz. 10.15. Jest to Msza św. z udziałem dzieci. Od 3 lipca Mszy tej nie będzie przez całe wakacje.

PRZYPOMINAMY – za kilka dni zaczną się wakacje; wielu z parafian wyjedzie na letnie urlopy i odpoczynek. Pamiętajmy wszyscy, żeby odpoczywając nie zapomnieć o obowiązkach religijnych – porannej i wieczornej modlitwie, o przykazaniach Bożych i kościelnych. Odpoczywajmy zawsze z Bogiem, nie  zapominając o Nim. Wszystkim odpoczywającym życzymy dobrej pogody, dużo radości i dobrego humoru. Niech też jak najwięcej z nas w planach wakacyjnych uwzględni naszą parafialną pieszą pielgrzymkę na Jasna Górę w dniach 13-18 lipca. W parafii trwają prace gospodarcze na dwu frontach: wykańczamy na zewnątrz budynek naszej kaplicy cmentarnej. Kontynuowane są też prace remontowe na plebanii.