Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

26 czerwca 2016

26.06.2016r. - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU – jutro w związku z  odpustem ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy w parafii Chrzanowice Msza św. wieczorna i nabożeństwo czerwcowe będą odprawione o godzinę wcześniej to jest o godz. 17.00.

W najbliższy czwartek, 30 czerwca Ks. Arcybiskup Wacław Depo Metropolita Częstochowski udzieli na Mszy św. o godz. 18.00 sakramentu bierzmowania młodzieży kas III gimnazjum. W związku z tym w środę od godz. 17.15 będzie spowiedź dla kandydatów do bierzmowania. Do spowiedzi mają też przystąpić świadkowie bierzmowania. W środę ok. godz. 18.45 będzie ostatnia próba liturgii sakramentu bierzmowania.

W środę przypada Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. W tym dniu odprawimy Msze święte w następujących godz. 7, 9, i 18.Jest to dzień odpustu w parafii Kamieńsk.

Najbliższy  piątek i sobota są pierwszymi dniami miesiąca lipca. W pierwszy piątek okazja  do spowiedzi dla wszystkich chętnych rano od godz. 6.30  i po południu od godz. 17.30. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami od godz. 9.00.

PRZYPOMINAMY – przez całe wakacje spowiedź w naszej parafii w dni powszednie będzie na 15 minut przed Msza świętą a nie podczas Mszy. Udającym się na wakacje i letnie urlopy życzymy miłego odpoczynku. Odpoczywajmy zawsze z Bogiem, pamiętając o codziennej modlitwie oraz o udziale w Mszy św. w niedziele i święta.

Coraz bliżej do naszej pieszej  pielgrzymki na Jasna Górę. Wyrusza ona co roku 13 lipca. Prosimy o przygotowywanie wozów do przewozu bagażu pielgrzymów. Dokonujemy już zapisu chętnych. Nie odkładajmy tego na ostatnia chwilę, bo pielgrzymów trzeba wcześniej ubezpieczyć.

Ostatnio złożono na potrzeby parafii dwie ofiary pieniężne ofiary w kwotach 300 i 50 zł. Serdecznie ofiarodawcom dziękujemy. Dzisiaj pod chórem po Mszach świętych nasza młodzież będzie sprzedawać film DVD pod tytułem ”Największy z cudów”- film animowany o wielkim znaczeniu Mszy św. Uzyskany dochód przeznaczy na pokrycie wyjazdu na ŚDM W Krakowie.

KOTKÓW – za tydzień 3 lipca w związku z obchodem 30-lecia parafii Krzemieniewice Msza św. będzie odprawiona o godzinę później to jest o godz. 15.00.