Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

03 lipca 2016

03.07.2016r. - XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

– od dziś i przez całe wakacje nie odprawiamy w niedziele Mszy św. o godz. 10.15. Zapraszamy na Mszę o innej porze.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w środę – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, w piątek – wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera. Najbliższy czwartek jest pierwszym czwartkiem w miesiącu lipcu. W ten dzień będziemy się modlić o nowe powołania do kapłaństwa i życia poświęconego Bogu, zwłaszcza z naszej parafii. Daje się zaobserwować duży spadek zgłaszających się do Seminariów duchownych i zakonów.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą środę 13 lipca wyruszy na Jasną Górę nasza parafialna pielgrzymka. Zacznie się ona Mszą św. w kościele parafialnym o godz.7.00. Prosimy się zapisywać w kancelarii parafialnej; nie odkładajmy zapisów na ostatnią chwilę.

Zbliża się coraz bardziej ŚWIATOWY DZIEŃ MODZIEŻY z udziałem Ojca świętego Franciszka. Poprzedzi go pięciodniowy pobyt młodzieży z zagranicy w diecezjach w dniach 21-25 lipca. Do naszego dekanatu zostało przydzielonych 50 gości z Meksyku. W samych Gorzkowicach mamy gościć 20 osób. Po potwierdzeniu ich przyjazdu przez Częstochowę, przydzielimy im miejsca noclegów w rodzinach, które wyraziły chęć ich przyjęcia jeszcze w zeszłym roku. Dnia 28 lipca święty Franciszek przybędzie na Jasną Górę w ramach obchodu 1050 rocznicy chrztu Polski. Istnieje możliwość dojazdu na to spotkanie specjalnie wynajętym pociągiem. Wyjedzie z Rozprzy o godzinie 5.00, w Gorzkowicach będzie o godzinie 5.15. Nie gwarantujemy, że dostaniemy się na sam plac przed szczytem jasnogórskim, bo przybędą tam pielgrzymi z całej Polski, ale na pewno warto tam być w tej wielkiej grupie modlitwy z papieżem. Zachęcamy więc do wyjazdu. Cena biletu to ok.20 zł w obie strony. Zapisy w kancelarii.

Zachęcamy do nabycia i poczytania dzisiejszego, ciekawego numeru naszego tygodnika katolickiego NIEDZIELA.