Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

10 lipca 2016

10.07.2016r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU - jutro około godz. 17.00 przybędzie na nocleg do Gorzkowic piesza pielgrzymka z Piotrkowa Trybunalskiego. Prosimy parafian by gościnnie podjęli pielgrzymów. Nasza parafialna piesza pielgrzymka wyruszy na Jasną Górę w najbliższą środę. O godzinie 7.00 na rozpoczęcie pielgrzymki odprawiona będzie Msza św. W sobotę o godz.9.00 przed Jasnogórskim Obrazem odprawiona będzie Msza św. za pielgrzymów. Zachęcamy do odwiedzenia  pielgrzymów Częstochowie. Powrót pielgrzymów w przyszły poniedziałek około godz.19.00. Program pielgrzymki wywieszony jest w gablocie przed kościołem. Pielgrzymi powinni być w stanie łaski uświęcającej, wyspowiadani, dlatego w poniedziałek od godz. 17.30 będzie okazja do spowiedzi św.

W TYGODNIU - w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek – święto św. Benedykta, we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, w środę - wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta, w piątek wspomnienie św. Bonawentury Biskupa i Doktora Kościoła,  w sobotę -  wspomnienie N.M.P. z Góry Karmel czyli Matki Bożej Szkaplerznej (na to święto podąża na Jasną Górę nasza piesza pielgrzymka); w piątek odprawimy mszę św. do Miłosierdzia Bożego, wystawienie NS i koronka do MB. Intencje można sprawdzić w gablocie lub na stronie parafialnej.

PRZYPOMINAMY - dzisiaj w godzinach od 10.00 do 13.00 przy OSP w Gorzkowicach można oddać krew. Zachęcamy! Dzisiaj też po mszy św., czyli o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie na plebanii dla rodzin, które deklarowały się przyjąć młodzież z Meksyku do swoich domów. Zapraszamy! Informujemy, że pociąg do Częstochowy na spotkanie z papieżem Franciszkiem, ze względu na małe zainteresowanie został odwołany. Dlatego organizujemy wyjazd autokarem. Chętnych zapraszamy do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Komenda Policji zwraca się przez nas do wszystkich aby ogłosić komunikat dotyczący zaginięć osób, by wybierając się do lasu czy tereny nieznane zwracać uwagę na dzieci i osoby w podeszłym wieku. Za ławkami na stoliku znajduje się ulotka wydana przez  Komendę - jak postępować w takiej sytuacji. Można sobie zabrać. Wszystkim przebywającym na wakacjach i urlopach życzymy udanego odpoczynku i dobrej pogody. Szczęść Boże! Złożono anonimową ofiarę na Kościół w kwocie 200 zł. Serdeczne Bóg zapłać!