Zofii, Izydora

Cierpliwość jest towarzyszem mądrości.
św. Augustyn

Dz 20, 28-38 • Ps 68 • J 17, 11b-19 liturgia dnia

17 lipca 2016

17.07.2016r. - XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

– nasza parafialna, piesza pielgrzymka z Jasnej Góry wyruszyła w drogę powrotną. Pielgrzymi przybędą jutro do parafii gdzieś około godziny 19.00. Postarajmy się wyjść licznie na powitanie naszych powracających pielgrzymów z Jasnej Góry.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w środę – wspomnienie bł. Czesława, prezbitera;  w piątek – wspomnienie św. Marii Magdaleny; od tego roku to liturgiczne wspomnienie św. Marii Magdaleny będzie miało rangę święta. Taką decyzję podjął papież, o czym powiadomiła specjalnym dekretem Kongregacja ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów. Maria z Magdali, jej jako pierwszej objawił się Chrystus Zmartwychwstały, ona tę dobrą nowinę zaniosła apostołom, odtąd będzie czczona tak samo, jak apostołowie, a więc liturgicznym świętem. Papież Franciszek, chce w ten sposób podkreślić tak aktualną dziś w Kościele - godność kobiety i znaczenie ewangelizacji, dając wiernym za przykład Marię Magdalenę. Św. Grzegorz Wielki nazwał ją: „świadkiem Bożego miłosierdzia”, a św. Tomasz z Akwinu: „apostołką apostołów”; w sobotę – święto św. Brygidy, zakonnicy.

W najbliższy czwartek w godzinach wieczornych przyjedzie do dekanatu grupa młodych ludzi z Meksyku w ramach obchodu Światowych Dni Młodzieży w diecezjach przed spotkaniem z Ojcem świętym Franciszkiem w Krakowie. W Gorzkowicach będzie przebywać 20 osób. Zostali już przydzieleni do rodzin na nocleg. Ponieważ przyjadą z jednodniowym opóźnieniem musieliśmy zmienić wcześniej przygotowany program ich pobytu w dekanacie. Te rodziny, które będą gościć w swych domach młodzież, prosimy na spotkanie dzisiaj na godz. 18.00, tuż po mszy św.

W przyszłą niedzielę  po Mszach o godz. 9.00 i 11.30  w związku z poniedziałkowym wspomnieniem św. Krzysztofa patrona kierowców i podróżujących będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych oraz modlitwy za kierowców i podróżujących. Prosimy podjechać swymi pojazdami na Mszę św. i ustawić się na placu kościelnym i w pobliżu kościoła.

Osoby, które jadą na pielgrzymkę w sierpniu do Medżugorie proszeni są o dokonanie wpłaty w ciągu dwóch dni kwoty 1.200 zł. Będzie to potwierdzeniem wyjazdu. Z góry dziękujemy.

PRZYPOMINAMY – rolnikom na wkrótce zaczynające się żniwa mówimy „Szczęść Boże”. Jednocześnie chcemy powiadomić, że w tym roku parafialne dożynki  odbędą się 28 sierpnia na sumie. To na ten termin prosimy o przygotowanie dożynkowych wieńców żniwnych. Nie zapomnijmy o zachowaniu niewymłóconych kłosów zbóż.

Przyjmujemy jeszcze zapisy na autobus do Częstochowy w dniu 28 lipca na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Zbiórka zużytego sprzętu elektronicznego potrwa do 8 sierpnia b.r. Taki sprzęt można przywieść na plebanię. Ostatnio taka zbiórka miała miejsce 2 lata temu. Pieniądze uzyskane z tego złomu elektronicznego przeznaczone są na misje. (Zbiórkę organizują zakony, które mają charyzmat misyjny).