Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

24 lipca 2016

24.07.2016r. - XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

– od minionego czwartku gościmy w dekanacie 50,  a w samych Gorzkowicach 20 młodych ludzi z Meksyku w ramach obchodów XXXI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. Dziś o godzinie 9.00 odprawimy uroczystą Mszę świętą z udziałem naszych zagranicznych gości. Od godziny 15.00 Meksykanie wezmą udział w parafiadzie w Ręcznie. Prosimy, aby rodziny u których goszczą, zawieźli ich do tej parafii i razem z nimi wzięli udział w tym spotkaniu. O godzinie 19.30 na plebańskim ogrodzie urządzamy z kolei spotkanie modlitewno-rekreacyjne przy ognisku i grillu. Zapraszamy na to spotkanie wszystkich chętnych parafian, zwłaszcza młodzież. Będzie to zarazem spotkanie po naszej pieszej pielgrzymce na Jasną Górę. Przyjdźmy chętnie i licznie by razem modlić się i śpiewać na cześć Boga.
Dzisiaj po Mszach o godzinie 9.00 i 11.30 będzie błogosławieństwo wszystkich pojazdów mechanicznych i modlitwa za kierowców i wszystkich podróżujących.Za wstawiennictwem św. Krzysztofa, którego wspomnienie liturgiczne przypada jutro, będziemy prosić Boga by nam błogosławił i ustrzegł od wszelkich niebezpieczeństw w czasie jazdy i podróży. Niech kierowcy od razu po Mszy św. udadzą się do swoich pojazdów.

W TYGODNIU— młodzież z Meksyku opuści nasz dekanat jutro ok.godz.10.30 po Mszy św. w parafii Gomunice. Uda się do Krakowa na dalsze obchody Światowych Dni Młodzieży; w sobotę 30 lipca spotka się z Ojcem świętym Franciszkiem w Brzegach pod Krakowem. Wcześniej, w czwartek 28 lipca papież przybędzie na Jasną Górę w ramach obchodu 1050 rocznicy chrztu Polski . Autobus z parafii z chętnymi na ten wyjazd odjedzie spod kościoła parafialnego o godzinie 6.00. Choć Msza św. z Ojcem świętym Franciszkiem będzie dopiero o godzinie 10.30 trzeba się liczyć z pokonaniem pieszo kilku kilometrów z parkingu,  bo centrum miasta będzie wtedy zamknięte dla ruchu kołowego.

PRZYPOMINAMY – serdeczne podziękowanie składamy wszystkim tegorocznym pieszym pielgrzymom na Jasną Górę . Szczególnie gorąco dziękujemy wszystkim funkcyjnym, wiozącym bagaże i  zaangażowanym czynnie w zorganizowanie naszej pielgrzymki. Zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe na plebański ogród dziś o godz.19.30.
Jutro spod kościoła parafialnego o godz.16.45 odjedzie autobus wiozący chętnych na Mszę świętą z modlitwą o uzdrowienie do o. Jezuitów w Łodzi. Zapisy u ks. Zbigniewa.