Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

14 października 2012

14.10.2012r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– obchodzimy „XII Dzień Papieski” pod hasłem „Jan Paweł II-Papież Rodziny”. Jak zapowiadaliśmy o godz. 16.30 młodzież wystawi montaż - słowno- muzyczny. Na wszystkich Mszach świętych  będziemy  dziękować  za wyniesienie  na ołtarze papieża Jana Pawła II-go. Po Mszach pod kościołami zbierane są dziś w całej Polsce ofiary do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny - żywy pomnik pamięci o Janie Pawle II. Z tych pieniędzy fundowane są stypendia ubogiej a zdolnej młodzieży. Na filiach też będzie taka zbiórka. Rozpoczęliśmy w Kościele Rok Wiary starajmy się odbudować relację Chrystusem w tym czasie przez częstą spowiedź, Eucharystię, Komunię Świętą oraz codzienną modlitwę, Koronkę do Miłosierdzia Bożego czy różaniec.

W TYGODNIU – różaniec o godz. 17.00. Po Różańcu Msza święta wieczorna. W piątek o godz. 18.00 msza św. z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Można dopisywać intencje za żywych jak i zmarłych. Wyznaczone intencje są wypisane w gablocie. Można sobie sprawdzić. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Teresy z Avila. We wtorek św. Jadwigi Śląskiej i 34r. wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Prośmy Boga przez Matkę Bożą o rychłą kanonizację Błogosławionego. W środę wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika. Czwartek święto św. Łukasza, Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Będziemy modlić się w intencji lekarzy, pielęgniarek i wszystkich posługujących przy chorych. W sobotę wspomnienie św. Jana Kantego, Prezbitera.

PRZYPOMINAMY – zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych, robiąc porządki na cmentarzu i grobach swoich bliskich pamiętajmy by śmieci, stare znicze i kwiaty wynosić i wrzucać do śmietników które znajdują się przy cmentarzu. Tylko do nich wyrzucamy śmieci!!! Nie wynosimy ich pod parkan czy nie rzucamy ich za parkan, a tym bardziej na opuszczone groby. Dbajmy o wygląd i porządek nie tylko na grobach swoich bliskich, ale na całym cmentarzu. Prosimy aby zwracać uwagę jeśli ktoś będzie wynosił śmieci nie tam gdzie ich miejsce. Przyjmujemy już na wypominki – roczne, półroczne, kwartalne, oktawalne i jednorazowe. Zamawiajmy je – w ten sposób pomagamy duszom czyśćcowym. Wypominki oktawalne i jednorazowe dobrze będzie napisać na kartkach, które wyłożyliśmy w kościele na stolikach za ławkami. Ułatwi to nam ich przyjmowanie. W tym tygodniu można zwozić płody rolne przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne. Prosimy o zgłaszanie przywiezionych darów na plebanii. Dziś przy OSP można oddać krew.