Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

31 lipca 2016

31.07.2016r. - XVIII - NIEDZIELA ZWYKŁA

– wdniu dzisiejszym Ojciec święty Franciszek odprawi w Brzegach pod Krakowem uroczystą Mszę świętą na zakończenie odbywających się w Polsce XXXI ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. Parafia serdecznie dziękuje wszystkim, którzy pomogli godnie, ze staropolska gościnnością podjąć u nas 20 Meksykanów. Dziękujemy Urzędowi Gminy, Orkiestrze Dętej Domowi Kultury i siedmiu rodzinom, które przyjęły młodych ludzi z zagranicy na nocleg. Bóg zapłać!
Jutro przypada Narodowy Dzień Pamięci Powstania Warszawskiego. Polecamy Bogu w modlitwie poległych i pomordowanych za Ojczyznę.
Od jutra mamy już miesiąc sierpień. Od  wielu już lat miesiąc ten jest w Polsce miesiącem trzeźwości i abstynencji. Zachęcamy wszystkich do podjęcia abstynencji i trzeźwości.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek – wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera, patrona proboszczów; w sobotę - święto Przemienienia Pańskiego. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek  miesiąca sierpnia. Spowiedź z racji I piątku będzie w piątek od 6.30 rano a popołudniu od godz. 17.00. Do stałych chorych pojedziemy z sakramentami w piątek o godz. 9.00. Wieczorna Msza w I piątek będzie Mszą zbiorową za zmarłych w miesiącu lipcu. Odczytamy wtedy podziękowania i prośby do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prosimy o składanie ich do skrzynki za ławkami w kościele oraz na stronie internetowej parafii. W przypadające w sobotę święto Przemienienia Pańskiego odprawimy Msze święte  w godzinach: 7.00, 9.00 i 18.00 - nie o godz. 17.00.Zapraszamy do uczczenia tego święta. Jest dzień odpustu w parafii Ręczno.

PRZYPOMINAMY – zaczęły się już żniwa. Rolnikom na żniwa mówimy „Szczęść Boże”. Prosimy o zachowanie niewymłóconych kłosów zboża na dożynkowe wieńce. Tegoroczne, parafialne dożynki odbędą się 28 sierpnia.
W czwartek po przyszłej niedzieli 11 sierpnia podejmiemy jak co roku zupą z chlebem na południowym posiłku pieszych pielgrzymów z Łowicza. Prosimy o przygotowanie tej zupy: Szkoła Podstawowa  w Gorzkowicach – 150 litrów zupy a także Gorzkowiczki   50 l. i  Szczukocice 50 l. Pielgrzymi planują dojść do Gorzkowic ok. godz.14.15.
W minionym tygodniu zostało zainstalowane oświetlenie zewnętrzne naszej kaplicy cmentarnej. Astronomiczny wyłącznik oświetla kaplicę po zapadnięciu zmroku. Dziękujemy gorąco anonimowym ofiarodawcom za dwie ofiary materialne na Kościół w kwotach 200 i 50 zł. Bóg zapłać!