Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

07 sierpnia 2016

07.08.2016r. - XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w czwartek około godziny 14.00 dotrze do nas piesza Pielgrzymka idąca z Łowicza na Jasną Górę. Wszystkich duchownych w podejmiemy obiadem na plebani. Pozostałych pielgrzymów podejmiemy zupą z chlebem; połowę rozmieścimy na placu przy Szkole Podstawowej, gdzie pielgrzymom wyda posiłek kuchnia szkolna. Drugą połowę przyjmiemy na ogrodzie plebańskim, gdzie wydadzą im zupę z chlebem parafianie z Gorzkowiczek i Szczukocic.
W piątek przez naszą parafie będzie przechodzić Pielgrzymka Niepełnosprawnych z Warszawy. Zatrzyma się na postój przed południem w Plucicach. Prosimy tamtejszych parafian o poczęstowanie pielgrzymów napojami chłodzącymi.

PRZYPOMINAMY – w minionym tygodniu zakończyliśmy prace zewnętrzne przy naszej kaplicy cmentarnej. Zrobiliśmy podbitkę pod krokwie, schody przed wejściem głównym i bocznym, obłożyliśmy płytkami elewacyjnymi fundamenty kaplicy oraz wykonaliśmy oświetlenie kaplicy na dwu słupach; kaplica jest oświetlona po zmroku. Wartość wykonanych prac to kwota 36.624 zł. Na kwotę tę złożyły się pieniądze zebrane przy tegorocznej kolędy i zaoszczędzone przez parafię. Jeszcze jest do wykonania chodnik z kostki brukowej. Będzie zrobiony jak będą fundusze.
Przypominamy parafianom, że w wakacje w dni powszednie spowiadamy 15 minut przed Mszą ranną i wieczorną.
W najbliższy wtorek o godzinie 9.00 zostanie odebrany z parafii do utylizacji zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Można go jeszcze jutro składać jutro pod tarasem przy głównym wejściu na plebanię.