Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

14 sierpnia 2016

14.08.2016r. - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W kościele parafialnym odprawimy Msze święte w godzinach: 07:00, 09:00, 11.30 i 17:00. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Sumę odprawimy za Ojczyznę oraz poległych w jej obronie żołnierzy; w tym dniu przypada też Dzień Wojska Polskiego w rocznice słynnej bitwy warszawskiej w 1920r.

Od środy będziemy odprawiać nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenna będzie  na Mszy popołudniowej. Wyjątkiem będzie przyszła niedziela, kiedy to nowenna ta będzie na sumie.

Najbliższy piątek jako trzeci w miesiącu poświęcony jest kultowi Bożego Miłosierdzia. O godzinie 18:00 odprawimy Mszę św. o Bożym Miłosierdziu, wygłosimy kazanie, po Mszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Msza św. piątkowa będzie Mszą zbiorową za zmarłych z naszej wspólnoty.

PRZYPOMINAMY – bardzo gorąco dziękujemy za podjęcie w czwartek posiłkiem południowym pieszych pielgrzymów z Łowicza. Podziękowanie to kierujemy do Dyrekcji i pracowników miejscowej Szkoły Podstawowej, wsi: Gorzkowiczki i Szczukocice oraz anonimowemu sponsorowi 50 zgrzewek mineralnej wody. Niech Bóg wynagrodzi wam wszystkim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo dokonał zmiany personalnej w naszej parafii. Ksiądz mgr Zbigniew Stępień został mianowany proboszczem w parafii Dworszowice Kościelne w dekanacie brzeźnickim. Na jego miejsce został nam dany ksiądz mgr Emil Kałuża pracujący ostatnio w parafii Rędziny koło Częstochowy.

Dziękujemy za anonimową ofiarę na Kościół w kwocie 100 zł.