Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

21 sierpnia 2016

21.08.2016r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

- kolejny dzień nowenny przed Uroczystością Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Dziś nowenna będzie na sumie. Przez pozostałe dwa dni podczas Mszy świętej wieczornej.

W TYGODNIU - W piątek przypada Uroczystość Najświętszej  Maryi Panny Częstochowskiej, patronki Częstochowskiej Prowincji Kościelnej.  W kościele parafialnym odprawimy Msze święte w godzinach 7, 9 i 17. Po Mszy świętej o godzinie 9-ej odnowimy Jasnogórskie śluby Narodu.

Ponadto w nadchodzącym tygodniu przypada: w środę – święto św. Bartłomieja; w sobotę wspomnienie św. Moniki. W przyszłą niedzielę na sumie odprawimy Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne plony. Będą to nasze parafialne dożynki. Szukamy jak najlepszej formuły tego rolniczego święta i  w tym roku dożynki będą trochę inne niż w poprzednich latach. Delegacje z poszczególnych wsi i sołectw z wieńcami żniwnymi i chlebami proszone są o przybycie pod kościół parafialny na kilka minut przed sumą.

PRZYPOMINAMY - W parafii naszej szerzymy cześć Najświętszego Serca Pana Jezusa, bo obliguje nas do tego tytuł naszej wspólnoty. Przejawem Bożego Serca jest Miłosierdzie Boże, co kultywujemy w trzecie piątki każdego miesiąca. Ale nie możemy zapomnieć w naszej pobożności i praktykach religijnych o Matce Bożej. Aby pogłębić nasze przywiązanie i cześć wobec Najświętszej Maryi Panny postanowiliśmy wprowadzić od nowego roku szkolnego środową Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pierwsza taka nowenna będzie odprawiona w środę 7 września. Już dziś serdecznie parafian na nią zapraszamy!!

Dziękujemy za anonimową ofiarę na Kościół w kwocie 50 zł.