Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

04 września 2016

04.09.2016r. - XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – od dziś po wakacjach wznawiamy odprawianie w każdą niedzielę Mszy świętej o godz.10.15. Jest to Msza dla dzieci ze specjalnym, dialogowanym kazaniem. Prosimy rodziców o przyprowadzanie swe pociechy na tę  właśnie Mszę.

W TYGODNIU – w najbliższy czwartek przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny zwane w Polsce świętem Matki Bożej Siewnej. Odprawimy w tym dniu dodatkowo Msze o godzinie 9.00. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziarna do siewu. W piątek  przypada 10 rocznica święceń biskupich Arcybiskupa Wacława Depo. W modlitwie powszechnej uwzględnimy stosowne wezwanie.
W tym tygodniu po wakacjach wznawiają prace i działalność w  parafii wszystkie grupy i ruchy katolickie. I tak: ministranci, kandydaci na ministrantów i lektorzy będą mieć spotkania w soboty o godz. 10.00. Krąg Biblijny będzie się spotykać w drugie czwartki miesiąca więc w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej. Krąg Rodzin też spotykać się będzie raz w miesiącu – termin do uzgodnienia z księdzem opiekunem. Próby chóru parafialnego odbywają się w salce przy plebani w piątki o godz. 19.30. Dziewczęta z chórku dziecięcego  proszone są na pierwszą po wakacjach próbę w piątek o godz. 17.00. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia będzie mieć spotkania w każdy piątek po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy na powyższe spotkania parafialnych grup wszystkich dotychczasowych uczestników ale zapraszamy także nowych chętnych – grupy są otwarte na wszystkich chętnych. Do wielu księża zwrócą się indywidualnie zachęcając do uczestnictwa. Dajmy Panu Bogu, Kościołowi i parafii trochę więcej niż tylko niedzielna i świąteczna Msza św., dajmy  Bogu trochę swojego wolnego czasu!!!
Za tydzień na Mszy świętej o godz. 10.15 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas zerowych i pierwszych. Zapraszamy dzieci i ich rodziców.

PRZYPOMINAMY – dzieci przygotowujące się w tym roku szkolnym do I Komunii świętej oraz młodzież z gimnazjum przygotowująca się do sakramentu bierzmowania otrzymają na nowy rok szkolny kontrolki praktyk religijnych. Przekażą je księża w szkole na lekcjach religii. Na kaplicę ostatnio złożono dwie ofiary  po 100 zł. Serdecznie dziękujemy.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – za tydzień przy remizie OSP  w Gorzkowicach będzie można w godz. 10-13 oddać krew w ramach akcji honorowego krwiodawstwa.