Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

11 września 2016

11.09.2016r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

– od dziś w Kościele trwa Tydzień Wychowania. Uwrażliwiamy się na sprawy wychowania młodego pokolenia i modlimy się za wychowanków i wychowujących. Rodzice winni uświadomić sobie bardziej obowiązek wychowania swych dzieci wynikający z chrztu świętego, dzieci zastanowić się nad koniecznością posłuszeństwa rodzicom i wychowawcom, a młodzież nad swym samowychowaniem i rozwojem duchowym. Dziś na Mszy o godz. 10.15 poświęcimy tornistry i przybory szkolne dzieciom klas I   oraz klasom zerowym.

W TYGODNIU – w środę przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu mamy w naszej parafii  dobę eucharystyczną. Przez 24 godziny, począwszy od godz. 7.00 rano, będziemy z przerwami na Msze św. trwać na adoracji przed Jezusem Eucharystycznym. Przyjdźmy chętnie, niech uroczyście wystawiony w monstrancji Pan Jezus nie będzie w kościele sam. Przed Mszą wieczorną o godz. 18.00 odprawimy Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Aby łatwiej było nam na adoracji przetrwać noc z środy na czwartek, o północy odprawimy Mszę św. na uwielbienie Najświętszego Sakramentu.

W piątek o godz.18 odprawimy nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Złożą się nań Msza zbiorowa o Miłosierdziu Bożym za zmarłych z kazaniem oraz koronka do Bożego Miłosierdzia przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

W najbliższą sobotę zapraszamy na katechezę przygotowującą się do sakramentu bierzmowania młodzież gimnazjalną z kas drugich. O godz. 10.00 przyjdą do salki przy plebani chłopcy  a o godz. 10.45 dziewczęta. W tygodniu wychowania zapraszamy na zebranie do kościoła parafialnego: w piątek rodziców wszystkich uczniów klas gimnazjalnych a w sobotę o godz. 17.00 rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się w tym roku bezpośrednio do I Komunii świętej.

PRZYPOMINAMY – mamy drugą zmianę personalną w naszej parafii. Na miejsce ks. Tomasza Laskowskiego, który poszedł na roczny urlop z powodów rodzinnych, Ksiądz Arcybiskup przysyła nam ks. Grzegorza Patka, który pracował  ostatnio w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Zawierciu.

Serdecznie dziękujemy za dwie ofiary pieniężne na potrzeby Kościoła w kwocie po 100 zł każda. Bóg zapłać !!

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – Wójt Gorzkowic informuje, że w dn. 7-17 września br. na terenie naszej Gminy będą przeprowadzane badania ankietowe dotyczące sposobu ogrzewania i pozyskiwania wody cieplnej w budynkach mieszkalnych. Badanie jest niezbędne dla opracowania Programu Gospodarki Niskoemisyjnej.