Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

18 września 2016

18.09.2016r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dzisiejszą niedzielę kończymy obchód Tygodnia Wychowania a obchodzimy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Ten czas winien być dla nas okazją do podjęcia refleksji nad mediami, nad prawidłowym ich odbiorem. Czy na przykład telewizja nie zaczyna zastępować nam głosu Boga a poranna gazeta – poranny pacierz? To może dość śmiałe sformułowanie ale chyba niestety często bliskie prawdy! Pomyślmy dziś; jak korzystamy z mass-mediów, czy nie zabierają nam one cennego czasu, który trzeba by poświęcić na inne konieczne zajęcia.? Ile miejsca , my katolicy, dajemy wśród wszystkich mediów mediom katolickim? A to one mogą kształtować w nas postawę prawdziwie chrześcijańską.

Prezydium Konferencji Episkopatu Polski zwraca się z prośbą do wiernych Kościoła katolickiego w Polsce o przeprowadzenie w dniu dzisiejszym zbiórki pieniężnej do puszek CARITAS z przeznaczeniem ofiar na pomoc poszkodowanym w sierpniowym trzęsieniu ziemi we Włoszech. Gorąco dziękujemy za wszystkie złożone dziś po Mszach świętych ofiary!

W TYGODNIU – w najbliższą środę odbędzie się doroczna, regionalna pielgrzymka osób starszych i chorych  do sanktuarium Matki Bożej w parafii Rozprza. O godz. 16.00 Mszę świętą i nabożeństwo odprawi tam ks. Abp Wacław Depo. Rozprza jest niedaleko; niech w tym roku chorzy i starsi udadzą się tam własnymi pojazdami, we własnym zakresie.

W najbliższą sobotę zapraszamy do salki przy plebani na katechezę przygotowującą do sakramentu bierzmowania młodzież z klas III Gimnazjum. Na godz. 10.00 przyjdą chłopcy, a na godz. 10.45 dziewczęta.

PRZYPOMINAMY – serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej nowego wikariusza ks. Grzegorza Patka. I życzymy mu, aby jego praca duszpasterska wśród nas przynosiła bogate owoce duchowe a jemu samemu dawała wiele satysfakcji.

Prosimy delegacje ze wsi, które przygotowały wieńce dożynkowe o zabranie już ich z kościoła.

Prosimy także wszystkich parafian o trzymanie większego ładu i porządku co do śmieci na cmentarzu. Śmieci rzucamy tylko do dwu śmietników a nie bądź gdzie. Ciągle ktoś wrzuca do cmentarnych śmietników śmieci ze swych gospodarstw domowych. To jest poważny brak kultury - podrzucać komuś śmieci! Będziemy teraz bardziej pilnować, jakie śmieci są wrzucane do cmentarnych śmietników. Osoby rzucające tam śmieci i odpady nie cmentarne obciążymy kosztami wywozu całego śmietnika. A są one duże. To ponad 100 zł za tonę. Wczesną wiosną parafia zapłaciła 6.000 zł za całkowite wywiezienie śmieci z obu cmentarnych boksów. I prosimy o wyrozumiałość, gdy chcemy uniknąć kosztów i usunąć śmieci trochę tańszym kosztem!