Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

25 września 2016

25.09.2016r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- we  wtorek - wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera,
- w środę - wspomnienie św. Wacława, męczennika,
- w czwartek - święto św. Archaniołów Michała ,Gabriela i Rafała,
- w piątek - wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła,
- w sobotę - wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.

Na prośbę parafian organizujemy wyjazd autokarowy do parafii Dworszowice Kościelne gdzie w najbliższy czwartek na Mszy o godz. 17.00 zostanie wprowadzony uroczyście na urząd proboszcza nasz były wikariusz ks. Zbigniew Stępień. Zapisy u księży do wtorku włącznie. Wyjazd autokaru będzie spod kościoła o godz. 15.00.

Od soboty rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W pierwszych dniach października  modlitwa różańcowa będzie w kościele parafialnym o godz.1 7.30. Zachęcamy wszystkich do odmawiania tej maryjnej modlitwy. Dzieci za udział w Różańcu będą otrzymywać specjalne, ładne obrazki. Obowiązkowo będą brać udział w Różańcu dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej w ramach przygotowań do I Komunii świętej. Dzieci te dostały Różańce już w zeszły roku. Tym, które doszły do grupy przygotowującej się do I Komunii świętej a nie mają jeszcze Różańca, wręczymy go przed pierwszym nabożeństwem w sobotę.

PRZYPOMINAMY – dobiega końca pierwszy po wakacjach miesiąc. Czy wszyscy już powróciliśmy do obowiązków religijnych, czy podjęliśmy należycie przygotowania do sakramentu bierzmowania i do I Komunii świętej? Przypominamy o konieczności uczestniczenia we Mszy świętej w niedzielę i święta. Dla młodzieży odprawiamy Mszę o godz. 9.00 a dla dzieci o godz. 10.15. Najwięcej z niej skorzystają, bo o tej godzinie jest specjalne dla nich kazanie. Tu prośba do rodziców – prosimy o przywożenie dzieci do kościoła, bo gdy do kościoła z domu jest spora odległość, to same tu nie przyjdą.

Osoby chcące jechać jutro na Mszę świętą o uzdrowienie u O. Jezuitów w Łodzi, niech zgłoszą się w firmie LIBRA TRAVEL w Bujniczkach. Jeśli będzie wystarczająca liczba chętnych, to autobus odjedzie o godz. 16.45 spod kościoła.

KOTKÓW – za tydzień w związku z odpustem Matki Bożej Różańcowej w Kamieńsku Msza święta w Kotkowie będzie odprawiona o godzinę później to jest o godz. 15.00