Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

02 października 2016

02.10.2016r. - XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – od wczoraj odprawiamy Nabożeństwo Różańcowe. Jest ono na razie o godz. 17.30.  Po nim Msza święta wieczorna. Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie. Dzieci uczęszczające na to nabożeństwo otrzymują specjalne obrazki. Obowiązkowo biorą udział w Różańcu dzieci klas III w ramach przygotowania do I Komunii świętej.

W TYGODNIU – w nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca października. W związku tym w czwartek od godz. 17.00 będzie spowiedź młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania a w piątek też od godz. 17.00 spowiedź wszystkich chętnych z racji I piątku. W piątek o godz. 09.00 pojedziemy z sakramentami do chorych.

W najbliższą sobotę Wspólnota Przymierza Rodzin MAMRE odprawi o godz. 17.00 w naszym kościele Mszę świętą o uzdrowienie z modlitwami wstawienniczymi. W związku z tym przyjęte na ten wieczór dwie Mszę święte z parafii będą odprawione w kaplicy wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz. 16.00.Nabożeństwa Różańcowego w tę sobotę nie będzie.  Różaniec będzie odmówiony w czasie modlitw wstawienniczych.

Za tydzień 11 października będziemy obchodzić  XVI Dzień Papieski. W dzień ten przeprowadzana jest w całej Polsce zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny – pomoc wiernych w kształceniu się zdolnej ale niezamożnej młodzieży. Bądźmy hojni  na ten cel. Zbiórkę przeprowadzi młodzież po każdej Mszy świętej.

PRZYPOMINAMY – Wyższe Seminarium duchowne naszej Archidiecezji jak co roku, tak i w tym, zwraca się do nas z prośbą o przeprowadzenie zbiórki płodów ziemi –zboża, ziemniaków i warzyw. Zrobimy taką zbiórkę w ramach tygodnia Miłosierdzia. Prosimy, by ją zorganizowali sołtysi, radni gminni czy inne chętne osoby. Najlepszym dniem tej zbiórki jest sobota, kiedy to większość parafian jest w domach. Zebrane plony ziemi przywozimy w zabudowania plebańskie. Kto nie uprawia ziemi, a chce przyjść z pomocą materialną naszemu Seminarium, może złożyć ofiarę pieniężną. Klerycy przyjadą po złożone dary w przyszły piątek, 14 października.

Dziękujemy serdecznie anonimowemu ofiarodawcy 100 zł na Kościół. Bóg zapłać!