Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

09 października 2016

09.10.2016r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– przypada XVI Dzień papieski czyli ostatnia niedziela przed rocznicą wyboru kard. Karola Wojdyły na papieża Jana Pawła II  /16.X.1978r./.  Dziś  pod kościołami i w innych miejscach odbywa się zbiórka ofiar na Papieski Fundusz stypendialny, żywy pomnik pamięci o Papieżu Polaku. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na kształcenie ubogiej ale zdolnej młodzieży. Mamy miesiąc różańcowy. Dziś i w pozostałe niedziele października Różaniec będzie o godz. 16.30 zaś w dni powszednie od jutra będzie  o godz. 17.00, po nim Msza święta wieczorna.

W TYGODNIU — w dniach 14 – 16 października tego roku zaplanowany jest Kongres Miłosierdzia Archidiecezji Częstochowskiej. Jego przebieg i program mamy na specjalnym plakacie wywieszonym w gablocie przed kościołem.

W piątek  do naszej parafii przyjadą klerycy z WSD w Częstochowie po odbiór płodów ziemi. Prosimy o przeprowadzenie zbiórki: zboża ,ziemniaków i warzyw i przywiezienie ich w zabudowania plebańskie. Dotychczas  dary na Seminarium złożyli: Kolonia Żuchowice – płody ziemi i 200 zł; Czerno i Sobakówek – plony ziemi i 335 zł.

W najbliższą sobotę odbędzie się organizowana przez miejscową bibliotekę i parafię rowerowa pielgrzymka do Gidel. Zapisy w bibliotece. Wyjazd spod kościoła parafialnego o godz. 8.00. O godz.11.30 zaplanowana jest w sanktuarium gidelskim Msza święta dla naszych pielgrzymów. Ojciec kustosz prosi rowerzystów, aby na Mszy  byli w skromnym stroju – mieli zakryte ramiona i nogi. Zapraszamy do zapisu i wyjazdu na tę pielgrzymkę! Za tydzień we wszystkich kościołach i kaplicach odbędzie się liczenie wiernych obecnych na Mszach św. i przystępujących do Komunii świętej. Dane te potrzebne są do statystyk kościelnych.

PRZYPOMINAMY – róbmy porządki na cmentarzu i grobach swoich bliskich, bo Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny coraz bliżej. Selekcjonujmy śmieci. Rzucajmy je tyko do śmietników. Nie róbmy „dzikich „ śmietników bądź gdzie. Przyjmujemy już na tzw. wypominki: roczne, półroczne, kwartalne, oktawalne i jednorazowe – są to okresowe modlitwy za zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne napiszmy na kartkach w domu.