Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

16 października 2016

16.10.2016r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym  wypada dokładnie 38 lat, jak na konklawe kardynałowie wybrali na papieża arcybiskupa Krakowa Karola Wojtyłę. Dziękujmy dziś Bogu za tego wielkiego - dziś już świętego kapłana , za to co uczynił dla Ojczyzny i całego Kościoła. Jego 27- letni pontyfikat był  bardzo wielki i udany. Przed tygodniem w niedzielę papieską parafianie złożyli 1.155 zł. na Papieski Fundusz Stypendialny, na wykształcenie niezamożnej młodzieży. Serdecznie dziękujemy!

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we wtorek – święto św. Łukasza Ewangelisty; w czwartek – wspomnienie św. Jana Kantego prezbitera;  w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.

PRZYPOMINAMY – coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu wynosząc śmieci tylko do śmietników.
Przyjmujemy już na wypominki – chciejmy  modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne  prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się na stolikach za ławkami. Ułatwi to nam ich przyjmowanie. Ofiary z racji wypominek nie zmieniają się wobec poprzedniego roku.
W miniony piątek klerycy z naszego W.S.D w Częstochowie zabrali złożone przez parafian dary na nasze Seminarium .Ostatnio złożono: Gorzkowiczki , Józefina i Pieńki Stolarskie–płody ziemi i 140 zł., Grabostów – płody ziemi i 190 zł., Sobaków – płody ziemi i 210 zł., Żuchowice – płody ziemi, Kotków  i Borzęcin – 240 zł., Wola Kotkowska i Komorniki - 180zł. Wielkie Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te dary.
W minionym tygodniu zostało zmodernizowane oświetlenie prezbiterium czyli  ołtarzowej części naszego parafialnego kościoła. Założyliśmy siedem ledowych, nowych lamp, które w całej pełni ukazują piękno naszego kościoła.