Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

23 października 2016

23.10.2016r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

– w dniu dzisiejszym w Kościele rozpoczynamy obchody Tygodnia Misyjnego pod hasłem „Ochrzczony to znaczy posłany”. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych z naszej diecezji i parafii. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji.

W TYGODNIU – kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w piątek -  święto św. Apostołów Szymona  i Judy  Tadeusza,
- w sobotę - święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Częstochowie.

PRZYPOMINAMY – wnajbliższą sobotę na spotkanie przygotowujące do sakramentu bierzmowania zapraszamy do salki przy plebanii młodzież gimnazjalną; na godz. 10:00 -  kl. II; na godz. 10:45 -  kl. III.

Coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu wynosząc śmieci do śmietników. Prosimy o segregowanie śmieci. Przyjmujemy na wypominki - chciejmy naszą modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się na stolikach za ławkami.

W każdy ostatni poniedziałek miesiąca organizowany jest z parafii wyjazd na Msze święte o uzdrowienie do Ojców Jezuitów w Łodzi. Osoby chcące jechać na to nabożeństwo, niech zawsze na kilka dni przed wyjazdem powiadomią o tym firmę przewozową  LIBRA TRAVEL  z Bujniczek. Numer telefonu do w/w firmy wywiesiliśmy w gablocie obok ogłoszeń parafialnych.

W nocy z soboty na przyszłą niedzielę jest zmiana czasu. Cofamy zegarki o godzinę. Nabożeństwa będą o ustalonej porze ale według nowego czasu.