Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

06 listopada 2016

06.11.2016r. - XXXII NIEDZIALA ZWYKŁA

– przez całą oktawę od Wszystkich Świętych o godz. 17:00 odprawiamy nabożeństwo modlitewne za zmarłych. Składa się nań: Różaniec, wypominki oktawalne oraz Msza św. za zmarłych.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w środę święto poświęcenia bazyliki laterańskiej; w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.

W najbliższy piątek, 11 listopada, w naszej parafii łączymy obchody święta kościelnego i narodowego. Będziemy świętować Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła, a także obchodzić 98 rocznicę odzyskania niepodległości. Porządek Mszy Świętych w tym dniu będzie następujący: 7:00, 9:00, 11:30  i 17:00. Suma będzie odprawiona w intencji Ojczyzny. Zapraszamy na sumę delegacje z pocztami sztandarowymi. Po sumie będzie koncert pieśni patriotyczno – narodowych w wykonaniu przedstawicieli miejscowego Domu Kultury oraz chóru parafialnego. Bardzo prosimy by na Narodowe Święto Niepodległości wywiesić na naszych posesjach narodowe flagi.

PRZYPOMINAMY – serdecznie dziękujemy parafianom z Sobakówka za ofiarę 215 zł. z przeznaczeniem na renowacje kielicha mszalnego. Bóg zapłać! Prosimy, aby usuwając wypalone znicze z grobów naszych bliskich, dokonywać ich selekcji – nie rzucać ich do dużych śmietników ale do pojemników obok z podziałem na lampki szklane i plastikowe.