Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

13 listopada 2016

13.11.2016r. - XXXIII NIEDZIELA

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym  obchodzimy w Kościele VIII Dzień Solidarności Kościołem Prześladowanym. Dziś modlimy i możemy wspomóc Kościół w Iraku. Możemy wspomóc Irak wysyłając sms o treści RATUJE na numer 72 405.

W  TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tygodniu nadchodzącym przypada:
w czwartek – wspomnienie św. Elżbiety węgierskiej, zakonnicy,
w  piątek -  wspomnienie Bł.  Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy,
w sobotę –wspomnienie Bł. Salomei, dziewicy.

Najbliższy piątek jest trzecim w miesiącu i jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godz. 17.00 odprawimy uroczyście Mszę zbiorową z Mszy pogrzebowych z kazaniem, odmówimy przy wystawionym Najświętszym sakramentem Koronkę do Bożego Miłosierdzia.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt uznania Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla. Do odmówienia tego aktu przygotowujemy się przez dziewięciodniowa nowennę, którą odmawiamy podczas Mszy świętej wieczornej. Za dwa tygodnie zacznie się już adwent.