Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

20 listopada 2016

20.11.2016r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ – przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela w roku liturgicznym Kościoła. Po Sumie  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

W TYGODNIUw sobotę odbędzie się katecheza przygotowujące młodzież do sakramentu bierzmowania. Zapraszamy do salki przy plebani na godzinę 10.00 uczniów klasy I gimnazjum.

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę rozpoczyna się w kościele Adwent. Wraz z nim w dni powszednie  będziemy odprawiać uroczyste Msze o Matce Bożej zwane  RORATAMI. Rano o godzinie 7.00 będą roraty dla dorosłych a wieczorem o godz. 17.00 dla dzieci. Dzieci będą dostawać specjalne obrazki. Już dzisiaj  wszystkich  na roraty serdecznie zapraszamy. Rekolekcje adwentowe zaczniemy za dwa tygodnie.

W tym tygodniu będą już roznoszone przez pana Organistę  i  pana Kościelnego opłatki na wigilię Bożego Narodzenie w następującej kolejności:
Wtorek: Porosło, Pieńki, Dąbrowa, Michałów, Bukowina, Leonów oraz Komorniki, Wola Kotkowska, Kotków, Borzęcin, Kolonia Kotków,
Środa: Sobaków, Sobakówek , Czerno oraz Szczukocice.
Czwartek: Józefina, Gorzkowiczki oraz Kolonia Plucice.
Piątek: Gorzkowiczki c.d. Szczepanowice  oraz Plucice
Sobota: Kolonia Bujniczki, Ryszardów, Kolonia Gorzędów oraz Bujniczki.

W przypadku pogrzebu roznoszenie opłatków będzie zawieszone na dwie godziny. Prosimy , aby w opłatki zaopatrywać się tylko przez parafię. Jest to wyraz łączności i wdzięczności wobec parafii.