Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

20 października 2012

21.10.2012r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ– dniu dzisiejszym w Kościele rozpoczynamy obchody Tygodnia Misyjnego pod hasłem „Głosić wiarę z radością”. Modlimy się za misjonarzy i misjonarki, szczególnie za tych z naszej diecezji i parafii. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na potrzeby misji. W całej Polsce w dniu dzisiejszym odbywa się liczenie wiernych. Po mszy św. ministranci przed kościołem będą liczyć kobiety i mężczyzn osobno. Prosimy o wyrozumiałość.

W TYGODNIU – różaniec jak zwykle o godz. 17.00. Po Różańcu Msza święta wieczorna. Jutro poniedziałek, w Kościele w Polsce 22.10 po raz drugi w kalendarzu liturgicznym wspominamy Błogosławionego Jana Pawła II. Dziękujemy za Wielkiego Papieża oraz prośmy przez Jego wstawiennictwo o łaski dla siebie i innych.

PRZYPOMINAMY jak zapowiadaliśmy od dnia 21.10 należy zgłaszać kandydatów do Parafialnych Rad Duszpasterskich /PRD/. Prosimy o zgłaszanie kandydatów do PRD do 10 listopada. Członkiem PRD mogą być jedynie praktykujący katolicy, którzy przyjęli sakrament bierzmowania i są znani z nienagannych postaw moralnych. W najbliższą sobotę o godz. 17.00 w naszej parafii będzie spotkanie Wspólnoty Rodzin Mamre. Pod przewodnictwem ks. dra Włodzimierza Cyrana zostanie odprawiona msza święta z modlitwą o uzdrowienie. Po mszy św. odbędą się modlitwy o uzdrowienie przez posługujących we wspólnocie. Zapraszamy na to spotkanie charyzmatyczne. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania, grupa starsza, czyli kl. I szkół średnich, nie będzie mieć spotkania w najbliższą sobotę, gdyż w tym czasie jest spotkanie jak przed chwilą słyszeliśmy Wspólnoty Rodzin Mamre. Spotkanie to przełożymy na inny termin.
Coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by zadbać o porządek grobach bliskich i na cmentarzu. Przyjmujemy na wypominki- chciejmy naszą modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne dobrze będzie napisać na kartkach, które wykładamy w kościele na stolikach za ławkami. Ofiara na budowę kaplicy cmentarnej z ul. Piotrkowskiej 285zł oraz z Kol. Żuchowice 350zł. Bóg zapłać! Z racji XII Dnia Papieskiego w minioną niedzielę na fundusz stypendialny Dzieła Nowego Tysiąclecia zebraliśmy - 1250zł. Serdeczne Bóg zapłać! Ofiary te zostały przekazane na konto fundacji. Na Seminarium ostatnio złożono: płody rolne i ofiary pieniężne – Plucice i Kolonia Plucice - 418zł, Żuchowice - 50zł, Kol. Żuchowice - 375zł, Gorzkowiczki, Józefina i Pieńki Stolarskie - 175zł, Sobaków - 70zł; Grabostów - 110zł; Szczukocice - 270zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom i zbierającym te dary i ofiary.
Jutro klerycy Wyższego Seminarium Duchownego z Częstochowy przyjadą by zabrać dary. Prosimy, jeśli ktoś chce jeszcze jutro przekazać dary, a będziemy wdzięczni, żeby zrobić to przed południem do godz. 12.00