Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

11 grudnia 2016

11.12.2016r. - III NIEDZIELA ADWENTU

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym wielodzietne i ubogie rodziny odwiedzi święty Mikołaj, przywiezie im paczki. W taki sposób przed Bożym Narodzeniem udzielimy pomocy najbardziej potrzebującym. Parafia dziękuje za pomoc w przeprowadzeniu tej  charytatywnej akcji Towarzystwu Motocyklowemu z Plucic.

W  TYGODNIU – w tym tygodniu spowiadamy przez cały dzień w ramach rekolekcji adwentowych: w poniedziałek i wtorek w Kamieńsku , w środę w Ręcznie, w czwartek w Łękach Szlacheckich, a w sobotę w Bęczkowicach. Kancelaria będzie czynna normalnie w ustalonych godzinach.

W najbliższy piątek o godz. 17:00 odprawimy Mszę zbiorową do Miłosierdzia Bożego za zmarłych za których były zamówione Msze przy pogrzebie. Msza będzie połączona z nowenną i odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

PRZYPOMINAMY – zachęcamy do nabywania świec w ramach akcji CARITAS - pomocy dzieciom z rodzin ubogich. Świece można nabyć  w zakrystii i w kancelarii. Zakup takich świec ozdobi wigilijny i świąteczny stół i będzie równocześnie dobrym uczynkiem wobec ubogich. Mamy jeszcze sporo tych świec ale sądzimy , że wszystkie powinny się rozejść. Nietaktem z naszej strony byłoby to, gdybyśmy  musieli zwrócili niesprzedane świece do Caritas diecezji.

Zapraszamy gorąco wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach – Mszy adwentowej o Matce Bożej.